Митрополит, який відродив Зарваницю, залишив багатодітну сім’ю без засобів для існування

Петро Бурак
Отець Петро Бурак. Фото “Доба”

Ми нещодавно писали про непросту ситуацію у одній з тернопільських церков.  У публікації йшлось про отця Петра Бурака, якого відсторонили від служіння та про його дружину, яку обвинувачують у підробці документів. Зараз отець Петро знаходиться на заробітках у Дніпропетровській області, а його багатодітна сім’я залишилась майже без засобів до існування. 

На захист отця став Сергій Лєманн, який просить Блаженнішого Святослава розібратись у ситуації, а  Митрополита Василя Семенюка згадати  минуле:

Авторитетна до цього часу УГКЦ втрапила в гучний скандал завдяки особистій неприязні одного з її очільникив Митрополита Тернопільско-Зборівського Василія Семенюка,  до свого підлеглого, сотрудника парафії св.Архистратига Михаїла, отця Петра Бурака.
Але спочатку хочу зупинитись на персоні самого митрополита,  який все ж має заслуги перед Церквою, як особа, яка відродила значиме для всієї України відпустове місце – Зарваниця. Що ж відбулось з митрополитом, який пройшов тяжкий шлях своєї формації ще у часи, коли Церква була у підпіллі, коли Церква була переслідувана та гнана і видатні світочі Української духовності відбували великі терміни ув’язнення на сибірських таборах радянського архіпелагу ГУЛАГ?
Напевно владико забув як переховувся від тих червоних чекістів, з чиїми онуками та потомками лобизається нині в уста та усіляким чином підіграє цим потомкам, які є по суті продовжувачами «слави» своїх предків та представниками все того ж режиму внутрішньої окупації, правда вже під іншим кольором. А варто би нагадати владиці ті, ще не зовсім забуті часи минулого століття.
Напевно, усвідомлення своєї національної та духовної зради грає з митрополитом злий жарт, що вже відбивається у почутті особистої неприязні до своїх підлеглих в особі о.Петра Бурака та його багатодітної родини, яку митрополит кинув напризволяще, залишивши без жодних засобів до існування. Говорити далі про якісь постулати милосердя та духовності буде зайвим, бо й так неозброєним оком видно, як далеко митрополит віддалився від тих постулатів, які ще донедавна сам проповідував і до чого закликає сам Господь Ісус Христос, який, напевно, вже втратив авторитет в духовному світі митрополита.
Зупиняючись на особі отця Петра Бурака, можно зазначити, що саме його особа ревно проповідувала та навертала своєю невтомною працею Східні терени України, які більше перебували під впливом Кремлівського Патріархату імперської Московії, саме отець Петро заснував багато парафій в декількох областях східної України, що він успішно і робив, розбудувавши парафії на Дніпропетровщині, Полтавщині і в Запоріжжі, більше десятка в 90-х роках, які нині вже дають рясні духовні плоди. І ось така чорна невдячність рідної Церкви, яка його туди і послала. Вже відомі факти, що отець Петро небезхмарно проповідував на сході, що він був і гнаний, і переслідуваний, і побитий за своє ревне служіння Богу і Україні. На сьогодні він що не єдиний ревний священик-місіонер і проповідник, який є більше зразком патріотичності, мужності та духовності для кожного практикуючого християнина-Українця.
Дуже хочеться отримати тверезу оцінку щодо діяльності цього митрополита від голови Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава Шевчука.
Для порівняння можна надати пару відео, перше відео с митрополитом Семенюком, наступне з отцем Петром, висновки може зробити кожен сам.
Митрополит Семенюк:

Отець Петро:

Подивишись відео, можна зрозуміти, що митрополит, можливо, відробляє замовлення своїх провладних «друзів» яких він так поціновує.
Якщо і далі такі процеси будуть відбуватися в УГКЦ то Церква ризикує втратити великий відсоток парафіян, які є небайдужими та Патріотичними громадянами нашої країни, яких в свій час вона і сконсолідувала, зберігши в собі той чистий дух віри,надії та любові в живому Христі Ісусі, а не в тому, мовчазному та розп’ятому, якого і хочуть бачити саме таким, вороги Бога,Церкви та України незважаючи на їх сан,стан та посаду, яку вони сподіваюсь займають тимчасово.

Бажаючим підтримати о.Петра у скруті даємо його картку Приватбанка № 5168 7553 0869 8378 Бурак П.П.

-1 thoughts on “Митрополит, який відродив Зарваницю, залишив багатодітну сім’ю без засобів для існування

 • 08:24 | 29.10.2013 о 08:24
  Permalink

  Я так бачу почали зачистку найкращих зі старої гвардії кардинала Гузара,які піднімали Схід.

 • 11:08 | 29.10.2013 о 11:08
  Permalink

  Черговий скигливий заказ на владику Семенюка! Ше не надоїло збирати помиї по всій області і зливати в таких бідосьних статтях?
  Тепер щодо о. Петра: 1. поцікавтеся чи його батьки такі великі патріоти і віруючі, що виховали такого сина, 2. хотів би подивитися хоч на одну досі існуючу з тих парафій на сході яку “заснував” о. Петро (заповняти паперим не то саме що організовувати людей), 3. Ряд поганих звичок о. Петра (дим і градус) не найкраще говорять про нього як священика. 4. Чому він сам просився з Камянця-Подільського?
  Щодо владики Василія:1. Саме Семенюк прийняв о. Петра до Тернополя бо той пропадав в Камянці. 2. Семенюк дав йому парафію Пройнятин з якої о. Петра люди попросили (спитайтее людей в селі). 3. Саме Семенюк зробив його сотрудником однієї з найбільших парафій єпархії (щоб мав за шо жити). 4. саме Семенюк дав родині безхатнього о. Петра дім і церква оплачує за тепло, воду газ, світло.
  А о. Петпро на заробітках в Дніпропетровську! Скажіть хто зараз їздить Дніпропеироськ на заробітки, лишаючи при тому на церкву! купу дітей і скільки він грошей прислав до хати?
  Так шо шановні провокатори не в ту сторону риєте і особа о. Петра не найкращий приклад для співчуття, на відміну від його сімї (за яку хоч якось, але дбає церква на відміну від нього).

  • 11:13 | 29.10.2013 о 11:13
   Permalink

   Не боїтесь Бога? А часто сповідаєтесь? Бо не знаючи правди, знову беретесь за своє. Помоліться краще, а не зводьте наклепи. Бо фактів є ой чимало на захист отця Петра.

  • 22:59 | 29.10.2013 о 22:59
   Permalink

   До провокатора!!!!
   Шановний пане! Якщо Ви так боретеся за честь владики, то чому не допоможете йому? Висвітліть ту ситуацію у Церкві, обгрунтуйте. Поясніть, зрештою. Чому дозволяєте, щоби про ВАШИХ, ні, про НАШИХ отців таке писали???????? Чому, зрештою, допускаєте до такого тих же отців? То так дбаєте за родину священика, що ВИНОСИТЕ СМІТТЯ З ХАТИ!!!! ??? ТАК??? Якщо Церква є сімя, якщо ВЛАДИКА і отці вчать, як то маємо жити в злагоді і любові, чому Ви, шановний пане (чи отче), дозволяєте собі коментувати не досить тверезий стан о. Петра (може брешете, не знаю, а може і Церква його до такого довела, теж не знаю)??? Чому не простягнете руку допомоги о. Перту в його скруті? Чому розголошуєте те, що слід допомогти виправити? Мама допомагає дитині у її скруті, а не виставляє напоказ і не насміхається!!!
   І ще: смію зауважити, що Ви не є досить компетентні в тому, що говорите
   1. Як то ми маємо поцікавитися про його батьків? І чи є Ви настільки обмеженими, що не знаєте прикладів сімей, де у не надто патріотичних батьків виростали якраз надто патріотичні діти (прошу переглянути історію Церкви і провідників її, знайдете багато корисного)
   2. Подивіться, подайте документи і нам заодно покажете. І роботу зі Сходом налагодите…
   3. Про ряд поганих звичок: зважте на священичу етику. І ще. Подивіться Кан. 328 – Церква має власне право й обов’язок формувати священнослужителів та інших своїх служителівь цей обов’язок здійснюється зокрема і значною мірою через засновування семінарій і керування ними. собливо обов’язком єпархіяльного Єпископа є об’єднаними зусиллями разом з іншими Ієрархами заохочувати свою паству у плеканні покликань і координувати починання. ТО ТАКІ ВАШІ ЗУСИЛЛЯ??? 4. А це вже не нам вирішувати. І чому Ви, шановний, виносите на загальну балачку те, що не можуть вирішити люди??? ДАЛІ.
   Щодо владики Василія:
   Найперше, Ви маєте бути близько владики, оскільки оперування такими фактами не в компетенції простої людини.
   1. Хто і кого прийняв – це не вирішує справи, важливо ЯК приймити і результат того всього. Зрештою, це не моє. Є речі, що їх має вирішувати Церква без втручання сторонніх осіб. Я – особа стороння, а Ви дозволяєте мені тае читати… Думаєте, це добре??? Кан. 359 дивилися??? І ще 362 параграф 2… ВСЕ ПЕРЕДБАЧЕНО, не вводьте в опінію святості певних осіб))
   2. (спитайте людей в селі) – ЯКИЙ АРГУМЕНТ)))) Смію думати, що Ви не думали, що пишете.а кан. 363 говорить сам за себе.. а хто примушував владику робити так чи інакше. Бачив, що негідний – мав усі законні права вчинити по-іншому. ДУМАЙТЕ, ПАНОВЕ! Що пишете на захист,думайте!
   3. СЕМЕНЮК ЗРОБИВ ЙОГО СОТРУДНИКОМ!!!) дИВІТЬСЯ, ЯКИЙ ВЕЛИКОДУШНИЙ… ТА КОДЕКС КАНОНІВ КАЖЕ ЗАБЕЗПЕЧИТИ СВЯЩЕННИКА ПАРАФІЄЮ, ЗРЕШТОЮ, ПРОЧИТАЙТЕ ТИТУЛ 10, ЦЕ ТАМ, ДЕ ПИШЕ ПРО ДУХОВЕНСТВО. ЗНАЄТЕ, ДАЛІ Є ДУЖЕ ЦІКАВА ГЛАВА, ЗДАЄТЬ СЯ ТРЕТЯ, ДЕ ЙДЕТЬСЯ ПРО ОБОВЯЗКИ І ПРАВА СВЯЩЕНИКІВ.. ТАМ ВСЕ ГАРНО РОЗПИСАНО. ЧОГО ВИХВАЛЯЄТЕ ВЛАДИКУ ЗА ТЕ, ЩО Є ЙОГО ПРЯМИМ ОБОВЯЗКОМ??? НЕ ВІРЮ, ЩОБИ НАШ ВЛАДИКА ОТАК ПРОСТО ОДОБРИВ ТЕ, ЩО ВИ НАПИСАЛИ)))

   І ЩЕ)))) 4. саме Семенюк дав родині безхатнього о. Петра дім і церква оплачує за тепло, воду газ, світло. СЛУХАЙТЕ, ДІСТАЛО ВАМ НАГАДУВАТИ ПРО ОБОВЯЗКИ ПАРАФІЯН І ТАКЕ ІНШЕ. СЛОВОМ, ТРОХИ ПРОСВІТІТЬ СВІЙ РОЗУМ. ЦЕ ВСЕ Є ОБОВЯЗКОМ ЦЕРКВИ І ПАРАФІЇ.. ОПЛАЧУЄ ЙОМУ ВОДУ,…. СМІШНІ ВИ, ПРАВДА. ТАКІ НЕКОМПЕТЕНТНІ, А ТАК БРАВО ЗАХИЩАЄТЕ ЦЕРКОВНУ ВЛАДУ)))) ТА ПОРИЙТЕСЯ В КАНОНАХ. ДИВІТЬСЯ, І ЩОСЬ КОРИСНОГО ЗНАЙДЕТЕ…
   ЩОДО ЗАРОБІТКІВ О. ПЕТРА – КАН. 390 ПАРАГРАФ 1 І 2. А що робити з сімєю? Викинути,а?
   ТАК ЩО, ЩАНОВНИЙ, СПОЧАТКУ ПРОЧИТАЙТЕ ТРОХИ РОЗУМНИХ КНИЖОК, ЩОБИ НАСТУПНОГО РАЗУ ТАК НЕ СОРОМИТИСЯ. Я ТАКОЖ НЕ З ГОЛОВИ ЦЕ ВСЕ БЕРУ – ВІДПОВІДНА ЛІТЕРАТУРА ПІД РУКАМИ. А ОТЦЮ ДОПОМОЖІТЬ, ЦЕ Ж ТАКОЖ ОТЕЦЬ, ТАКОЖ УДІЛЯЄ БЛАГОСЛОВЕННЯ. А ЯК МИ БЕЗ БЛАГОСЛОВЕННЯ????

  • 12:59 | 30.10.2013 о 12:59
   Permalink

   Яким має бути негідником бязливий анонім, щоби обхаювати батьків чиїхось, навіть не знаючи, а може хтось вже і не живе на цьому світі? А навіть і живих… Яким правом?

   Цікаво, який такий дім хто дав о.Петрові з родиною, як я знаю, що він живе у батьковій квартирі?

   Ви позбавили чоловіка і родину заробітку, натравили на нього ювенальну юстицію після цього, щоби дітей відібрати і ще збираєтеся рахувати, скільки він грошей прислав родині із заробку? Воістину, людські пороки зажерливості і мстивості у декого безмежні. А воздасться за заслугами від Творця.

 • 08:36 | 30.10.2013 о 08:36
  Permalink

  Щож почнемо перелік парафій які отець Петро заснував:
  Запорізька область:
  1.Храм святого Архистратига Михаїла, м. Запоріжжя, вул. Вербова 11;
  2.Храм священного Йосафата, м. Бердянськ, вул. Чапаєва, 37-А.
  3.Храм Різдва Пресвятотої Богородиці, м. Мелітополь, вул.Осипенко 83
  Дніпропетровська область:
  1.Храм Покрови пресвятої Богородиці, м. Дніпропетровськ, вул. Сташкова, 8;
  2.Храм Покрови пресвятої Богородиці, м. Дніпропетровськ, вул. Тверська, 2, кв. 86;
  3.Храм Покрови пресвятої Богородиці, Дніпропетровський район, с. Балівка, вул. Піонерська, 4;
  4.Храм Преображення Господнього, м. Дніпродзержинськ, вул. Алчевська, 1-А;
  5.Храм Покрови пресвятої Богородиці, Верхньодніпровський район, м. Верхньодніпровськ, вул. Щорса, 10;
  6.Храм Різдва пресвятої Богородиці, м. Першотравенськ, вул. Котляревського, 3;
  7.Храм Святої Трійці, м. Кривий Ріг, вул. Галана, 29
  Полтавська область:
  1. вул. Піонерська, 7 смт. Білики, Кобеляцький р-н Полтавська обл.
  2.м. Полтава. Парафія Пресвятої Трійці, вул. Пушкіна 43б

  А що зробили “великі пастирі” західної України,які замість того щоб їхати на Схід,(бо висвячували скорше тих хто зголушувався їхати на схід),вибрали після свячень тепленькі місця на Західній Україні???

 • 14:48 | 30.10.2013 о 14:48
  Permalink

  До анонімного коментатора зі стада шакалів громадянина Семенюка.
  Стосовно поганих “поганих звичок”, то брехун-анонім забув добавити ще пункт про наркотики. Бо ж стадо шакалів громадянина Семенюка писало в анонімках, що всі “вісім штук дітей” є наркоманами і разом з батьками (паном Петром і пані Любою) регулярно нюхають клей.
  Особливо “розчулила” новина про те, що Семенюк “дав родині безхатнього о.Петра дім”. Насправді родина Бураків мешкає в комунальній квартирі, яка залишилась від батьків о.Петра. Ніякого житла Семенюк родині Бураків не надавав.
  Все з точністю до навпаки. За гроші своїх парафіян адміністрація церкви Михаїла збудувала парафіяльний будинок для своїх священиків. І в цьому будинку родина Бураків мала отримати житло, як сім’я багатодітного священика парафії Михаїла. Так навпаки, саме адміністрація цієї церкви, якою керує племінник Семенюка, натякнула о.Петру, що для швидшого отримання квартири варто би було, щоб о.Петро сплатив “пожертву” (хабар) адміністрації в сумі 50 тисяч гривень. Пояснили, що це “на ремонт”. Тобто, за житло, збудоване на кошти прихожан, о.Петро мав би дати хабара племіннику Семенюка. Жадібність цього сімейно-церковного клану не має меж. Словом, суцільна хуцпа.
  Стосовно “поганих звичок о. Петра (дим і градус)”. Мене дивує ця “совєцка” і мєнтовська звичка за найменшого приводу звинувачувати людину у вживанні алкоголю. А що, невже сміливий анонімний автор цього коментаря ніколи сам не вживав алкоголю? Чи може в нас вживання алкоголю заборонено законом? Чи може вживання алкоголю заборонено внутрішніми правилами церкви? А як же процедура причастя? Якщо слідувати логіці цього сміливого аноніма зі стада шакалів Семенюка, тоді всіх церковників треба звинувачувати за втягування неповнолітніх в алкоголізм. Тому що дають причастя й дітям, починаючи з першої сповіді.

 • 10:44 | 31.10.2013 о 10:44
  Permalink

  Як і в більшості спільнот в Дніпропетровській області, громадою в м. Кривому Розі опікувався о.Петро Бурак.
  http://svtr.org.ua/parafiya/

 • 15:41 | 31.10.2013 о 15:41
  Permalink

  Стосовно брехливого звинувачення стадом Семенюкових шакалів у ніби то пристрасті до алкоголю о.Петра Бурака. Я знаю пана Петра двадцять п’ять років. Безумовно, він вживає алкоголь, але до місця і в помірній кількості, як всі нормальні люди. Якби всі українці пили так, як пан Петро, то на всю Україну вистачило б лише одного спиртзаводу.
  Але такі випадки, схоже, входять в практику. Сучасні ненажерливі церковні вожді просто зачищають “стару гвардію”, виганяючи тих людей, які колись розбудували церковну інфраструктуру для теперішніх же митропівлітрів-єпископів. Тому що мріють про НОВІ ХАБАРІ від лояльних собі шакалів ЗА ПРИЗНАЧЕННЯ на звільнені вакансії.
  Ось схожий випадок, який говорить про систему. Виганяють старого священика зі збудованого ним храму і з розбудованої ним парафії. І знову ж, ві нє павєрітє, такі да (!), фігурує совєцко-мєнтовське звинувачення у ніби то вживанні алкоголю.
  http://youtu.be/qAsD5HuU-qo

 • 16:06 | 31.10.2013 о 16:06
  Permalink

  Пані Lyuba Makar і пане Петро П’єх, факти, які я наводжу, я знаю і дуже добре володію ситуацією. Якщо ви такі “обурені” моїми словами, то може підкажете, хто саме з вашої когорти писав анонімку-наклеп про “вісім штук дітей-наркоманів” і ґрати, які дружина о.Петра зрізала з церкви, і про те, як вона ніби то вкрала двадцять тисяч гривень з церковного сейфу, про те, як вона вкрала в Онищука церковну печатку і “понавиписувала собі кредитів” на суму 30 тис. грн.?

 • 23:04 | 17.11.2013 о 23:04
  Permalink

  Думаю інтернет не є найкращим місцем де обговорювати такі теми. Що це дасть що звинувачуєте то одну сторону то другу? Це питання на мою думку не вирішується тут. Ми є Церква. Одне стадо. Таке обговорення швидше розколює ніж поєднує. Думаю є відповідні так би мовити установи де ці суперечності можна вирішити. Я просто не розумію для чого цю ситуацію афішувати на ціле місто? Якщо ми хочемо поміняти щось то не таким способом. Це схоже на бунт. Бажаю кожному з нас миру! І запрошую до вирішення таких ситуацій віч на віч, а не перед всіма. Ми є одна сімя – Церква.

  • 23:15 | 17.11.2013 о 23:15
   Permalink

   Що дасть??? А Ви хоч знаєте, як очорняє “церква” цю сім’ю? а суперчності вирішили… у суді.. на користь пані Люби. і що? якщо “церква” каже, що заплатила штраф понад 32тис. грн., який скасував апеляційний суд. де ж тоді ті гроші? чому пані Любу “церква” вже 2 роки звинувачує у крадіжці цих коштів? де Ви були, як це все почалось? де Ви були, як писали лист блаженішому Святославу про поганих батьків Бураків???

Коментарі вимкнені.