На “Дивокраї” презентували двометрову книгу та пуcтили літературний корабель

Сьогодні пройшов перший день літературного дитячого фестивалю «Дивокрай».  Програма заходу включає безліч літературних дійств. Це зустрічі з відомими авторами, які проходять в різних місцях на протязі всього фестивалю. Також це вуличні читання, на яких волонтери-пластуни допомагають дітям декламувати в дійових особах уривки з казок та оповідань. За словами Любомира Шимківа, голови Пласту в Тернополі, метою читань є популяризація книги серед дітей та батьків. «Сьогодні учасників було небагато, але завтра планується надолужити втрачене», – додає Любомир.
Крім того, Тернопільським ставом сьогодні ходив катер, який назвали літературним кораблем. На ньому проводилась вікторина для дітей-сиріт. Під час цього плавання учасники перевірили та розширили свої знання про українську літературу.
Родзинкою літературного дитячого фестивалю стало презентація книги-велетня «Казки із Дивокраю». «Це рукописна книга розміром 190 сантиметрів. Участь у творенні «Казок із Дивокраю» взяли вихованці чотирьох загальноосвітніх шкіл Тернополя та однієї школи-садочку», – розповіла координатор проекту «Дивокрай» та автор ідеї книги-велетня Ірина Мацко. За її словами, книга-велетень претендує потрапити до Книги рекордів України.
Фестиваль поєднує в собі поруч із літературним ще й художній аспект. На виставці-ярмарці народного мистецтва свої роботи демонстрував Тернопільський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Як повідомляє директор центру Іван Герц, метою їхньої діяльності є агробіологічні дослідження, практична природоохоронна та народознавча діяльність.
– Ми залучаємо дітей до роботи на землі, знайомимо їх із новітніми сільськогосподарськими методами, проводимо різні заходи щодо охорони природи, такі як «Майбутнє лісу в твоїх руках», «Галерея кімнатних рослин». Також за допомогою екологічної творчості знайомимо дітей із народними звичаями та обрядами. Діти беруть участь у вирощенні зернових, з яких потім своїми руками під керівництвом вчителів виготовляють різні вироби, – розповідає директор центру. Фестиваль, на його думку, вдало розроблений для розвитку здібностей дитини, але непогано було б підсилити його краєзнавчий характер.
Оксана Бучко, Погляд

Коментарі вимкнені.