Найстаріший театр України розпочав Театральний фестиваль у Тернополі (фото)

4 грудня у Тернополі відбулося справжнє театральне свято. Відбулось відкриття ювілейного Х Всеукраїнського фестивалю Тернопільські театральні вечори. Дебют. Святкове дійство розпочалося у Підволочиському районі на батьківщині Леся Курбаса та Михайла Форгеля. У селі Новосілка Підволочиського району встановили меморіальну дошку ініціатору фестивалю, художньому керівнику Тернопільського драмтеатру світлої пам’яті Михайлові Форгелю. Саме він у 1999 році відновив «Тернопільські театральні вечори» Леся Курбаса як фестиваль молодої режисури і впродовж років був його головним натхненником. Меморіальну плиту розміщено на приміщенні сільської школи, де навчався Михайло Форгель. В урочистостях взяли участь мешканці Новосілки, актори, представники влади та громадськості. Спогадами про Михайла Форгеля поділилися його колеги-актори народні артисти України Федір Стригун та Олег Мосійчук, земляки.

Ввечері відбулося відкриття фестивалю для тернополян. Пошановувачів театру потішили виставою одного з найстаріших в Україні Коломийського обласного українського академічного театру ім. І. Озаркевича «Отак загинув Гуска» (режисер-постановник Володимир Мартищук).

Однойменна п’єса Миколи Куліша народилася ще в далекому 1925 році, проте вперше ожила на сцені лише через чотири десятиліття. З того часу за постановку цього твору бралося не так багато режисерів, тому що твори Миколи Куліша є глибокими за змістом. Однак молодий режисер Коломийського театру Володимир Мартищук все ж наважився показати глядачам своє розуміння п’єси.

П’єса сприймається дуже легко. ЇЇ сюжет доволі простий. Колишній чиновник Саватій Гуска – батько семи дочок, які ніяк не можуть вийти заміж у дуже переживають через це. З настанням революції та приходом більшовиків їх життя кардинально змінилося. Вони не хочуть приймати насаджені їм чужі порядки і мріють про те, що все буде,я к раніше

Важкі післяреволюційні часи та сімейні негаразди – це реалії, в яких опинився головний герой, але в нього все-таки залишаються сили сміятися над таким станом речей. Глядачі сприйняли виставу із захопленням. У залі не стихав сміх. Незважаючи на те, що події, про які йдеться, відбувалися дуже давно, людські проблеми, потреби та слабинки не змінилися. Тому твір залишається актуальним і для сучасних українців, які живуть в час змін.

Глядацький зал Тернопільського драматичного театру був практично заповнений. Люди приходили сім’ями. Можна було зустріти панянок у сукнях та з красивими зачісками. Із відомих тернополян вдалося помітити дружину міського голови Олену Надал, начальника міського управління культури Олександра Смика, начальника управління культури і мистецтв Тернопільської ОДА Григорія Шергея, заступника голови облради Сергія Тарашевського.

Приємно, що у нашому місті люди люблять театр і відвідують такі чудові дійства.

Сьогодні на сцені театру покажуть драматичну імпровізацію «І все-таки я тебе зраджу» Неди Нежданої Львівського драматичного театру імені Лесі Українки о 19.00, а на малій сцені о 16.00 можна буде побачити слідчий експеримент «Моменти кохання» від Київського національного драматичного театру імені Івана Франка.

 Новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “Найстаріший театр України розпочав Театральний фестиваль у Тернополі (фото)

  • 12:56 | 5.12.2012 о 12:56
    Permalink

    Чудова вистава. До сьогодні ходжу під враженням.

Коментарі вимкнені.