Навіть в лютий мороз можна буде поповнити мобільний рахунок у першому паркоматі Тернополя(фото)

24 жовтня у Тернополі відкрили перший паркомат. В Україні ми стали третім містом, в котрому є таке чудо техніки. Хоча, згідно постанови Кабміну від 3 грудня 2009 р, планується встановлення їх у кожному місті Україні.

Біля магазину «Молоко», в районі майдану Волі, зібралися на відкриття журналісти зі всіх куточків міста, а також кілька посадовців. Але право першому всунути 2 грн в залізну «будку», звичайно ж, належало міському голові Сергію Надалу.

–         Ми хочемо бути сучасним європейським містом. У всій цивілізованій Європі давно працює система автоматизованої оплати паркування. Я сподіваюся, що система приживеться і в нас, тим більше є діючий закон, який вимагає перейти на цю систему паркування, – урочисто проголосив Сергій Надал на камери усіх місцевих каналів, та у добрячий десяток диктофонів усіх тернопільських друкованих та інтернет ЗМІ.

Хоча паркомат на майдані Волі, навпроти магазину «Молоко», встановили кількома днями раніше, але відкрили лише 24 жовтня, тому, що чекали рішення антимонопольного комітету стосовно вартості паркування.

Сергій Надал пояснив, що за попередніми економічними розрахунками, ціна за паркування мала би становити 4 грн. Але виконавчий комітет міської ради прийняв рішення – паркування вартуватиме 2 грн.

Крім малопримітної «будки», в цьому місці з’явилася й спеціальна незвична дорожня розмітка блакитного кольору. Саме вона позначає межі паркувального майданчика. Біла ж фарба на асфальті – для того, аби чітко розмежовувати місця між автівками. Але тут вже, як пояснив журналістам Микола Лецкалюк, начальник сектора профілактичної роботи управління ДАІ Тернопільської області, все залежить від культури водіїв. Він розповів, що працівники ДАІ матимуть змогу контролювати недобросовісних водіїв.

–         Працівники ДАІ контролюватимуть не лише дотримання безпеки дорожнього руху, а й дотримання правил паркування. Іншим словом, якщо водій заїхав на розмітку, зайняв два місця, поставив авто під кутом, або припаркувався не в спеціально призначеному для цього місці, то працівник деравтоінспекції має право оформити порушення, згідно статті 122 адміністративного кодексу України. Штраф передбачає  250-340 грн.

Щоправда, якість такого контролю ДАІ, за словами Миколи Лецкалюка,  залежатиме від кількості працівників.

–         Якщо в нас два, три наряди виходять на все місто, то, звичайно ж, на кожній парковці «даішників» не поставиш. Хотілося б, щоб люди це розуміли. Адже перш за все ми йдемо до Європи. Хотілося б, щоб паркування було цивілізоване і кожна людина знала, що ті кошти, котрі вона заплатила за паркування, підуть для забезпечення безпеки руху, тощо.

Заступник начальника управління транспорту, комунікацій та зв’язку Олег Вітрук розповів «Погляду», що один паркомат вартує орієнтовно 5-6 тис. євро. І належить він не підприємцю, котрий виграв тендер та встановив цей апарат, а міській громаді. Олег Вітрук запевнив присутніх, що в Тернополі таких паркувальних майданчиків буде стільки, скільки буде потрібно. Вже заплановане введення в експлуатацію ще трьох паркувальних майданчиків: на вул. Шептицького, Живова, майдані Мистецтв.

На даний момент, на майдані Волі, оператором паркування визначений підприємець Тешнер Євгеній Миколайович. Саме він виграв тендер. Щоправда, під час запуску паркомата, підприємець не виявив бажання відповідати на запитання журналістів і «світитися» перед камерами. Згодом Євгеній Миколайович поділивя з «Поглядом», що дана техніка є сертифікована і згідно гарантії, працюватиме навіть в тридцятиградусний мороз.

До речі, з допомогою паркомату можна також поповнювати рахунок мобільного телефона.

Люба Вовк, фото Володимир Явнич, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.