Навіть за борг у півтисячі будуть описувати майно тернополян
Навіть за незначний борг можна залишитися без майна. Одного дня в помешкання тернополян можуть завітати ці люди.
Виконавці: «Відкрийте, будь ласка».
Приходять вони, щоб описати і вилучити ваше майно.
Виконавці: «Буде проводитися опис та арешт майна, його вилучення».
Це державні виконавці, які прийшли компенсувати борг за надані комунальні послуги. Впустити їх у дім господарі можуть одразу. Та якщо двері виконавцям не відкривають, вони повертаються до помешкання з ухвалою суду та правоохоронцями.
Дмитро Романів, старший державний виконавець: «В першу чергу я пред’являю посвідчення, представляюся, заходжу в квартиру виключно перший раз по запрошенню господаря. Примусове входження до квартири ми маємо право робити лише у випадку, якщо господар квартири або мешканці, які знаходяться в квартирі тричі нас не впустили до помешкання, або ми тричі не змогли потрапити до помешкання, про що ми, звичайно, складаємо відповідні акти, збираємо документи, і тільки ми маємо право подавати до суду для примусового входження».
Виконавці приходять лише до боржників. Але перш, ніж завітати за компенсацією, винуватцю присилають повідомлення, яке дає йому кілька днів, щоб сплатити борг.
СНХ:Юрій Коваль, заст. начальника управління державної виконавчої служби ГУ юстиції в Тернопільській області: «При відкритті виконавчого впровадження державний виконавець зобов’язаний направити Постанову про відкриття державного впровадження усім сторонам виконавчого впровадження. В даному випадку стягувачу і боржнику. При одержанні такої Постанови боржник має визначені державним виконавцем до 7 днів, який надається термін, для добровільного виконання цього рішення. Після 7 днів, не пізніше наступного дня, державний виконавець зобов’язаний розпочати примусове виконання даного рішення. Якраз примусове виконання даного рішення полягає в зверненні стягнення на кошти та майно боржника».
Забрати майно у вас можуть не тільки за неоплачені комунпослуги. Вилучення загрожує й тим, хто має штрафи за порушення правил дорожнього руху. За словами держвиконавців, сума при цьому може бути будь-якою.
Юрій Коваль, заст. начальника управління державної виконавчої служби ГУ юстиції в Тернопільській області: «Ми виконуємо не тільки виконавчі документи, чи виконавчі листи про стягнення комунальних послуг. Ми виконуємо постанови органів ДАІ якраз за порушення безпеки дорожнього руху. В даному випадку навіть при боргу 510 грн. державний виконавець змушений і зобов’язаний, згідно Закону України про виконавче впровадження, вийти за місцем боржника, перевірити майновий стан його, і у випадку наявності майна, провести його опис, вилучення та передачу на реалізацію».
Хоча бувають випадки, коли стягнути борг не можна. Таке трапляється в громадян, які просто не мають чим віддавати несплачене.
Юрій Коваль, заст. начальника управління державної виконавчої служби ГУ юстиції в Тернопільській області: «Ми звертаємо не тільки стягнення на майно, а й на заробітну плату, стипендію та ін. доходи боржника. І у випадку, якщо боржник не працює, у нього відсутнє майно, тоді державний виконавець при наявності усіх підтверджуючих документів зобов’язаний винести Постанову про повернення виконавчого документа стягувачу. Це за умови відсутності коштів та майна боржника. Документи просто повертаються стягувачу, а стягувач має рік часу, згідно Закону України про виконавче впровадження, для повторного пред’явлення цього ж виконавчого документу до виконання, до відділу, на території якого проживає якраз боржник».
Якщо ситуація повторюється, виконавчий документ повертають через рік. І це може тривати безкінечно. Перервати процес реально тільки якщо стягувач не пред’явить документ вчасно.
Вартість майна, яке є у помешканні, визначають самі виконавці. Запевняють, що ціни встановлюють згідно ринкових.
Дмитро Романів, старший державний виконавець: «Вартість визначає на початках сам державний виконавець. Далі в акті опису він вказує свою ринкову вартість, яку він вказав. Якщо боржник не згідний, є процедура призначення експерта. Боржник звертається до експерта. Ця послуга є платною. І вже тоді експерт встановлює, чи згідний він з висновком виконавця, чи ні, і так само проводить експертизу, встановлює ціну».
Описане майно забирають і віддають торгівельним організаціям, які потім продають їх.
Юрій Коваль, заст. начальника управління державної виконавчої служби ГУ юстиції в Тернопільській області: «Дане майно вилучається, передається на зберігання торгівельним організаціям. Якраз ці торгівельні організації за вартістю, якою визначить державний виконавець чи експерт, майно продається на прилюдних торгах».
Більшість боржників, кажуть у виконавчій службі, боргують за надані послуги, тому що не мають грошей. Проте є й такі, хто швидко та легко віддає борг як тільки йому нагадають про це виконавці. Тому працівники виконавчої служби просять громадян вчасно сплачувати за ті чи інші послуги. Адже коли виконавці приходять за майном, вони обов’язково повинні його вилучити.
ІНТБ
Коментарі вимкнені.