Ноу-хау сліпого фотографа користуються у Тернополі

У Тернопільському обласному навчально-інформаційному центрі «Біла тростина» відзначили Міжнародний день “білої тростини”.
Історія білої тростини як символу сліпоти бере початок 1921 року. У місті Брістол, що на південному заході Великобританії, тоді мешкав молодий фотограф Джеймс Бігс, який унаслідок нещасного випадку втратив зір. Відтак треба було починати жити по-новому. І Джеймс, за порадою сліпого солдата, захотів частіше бувати на людях, тому почав вчитися самостійно ходити містом — за допомогою тростини. Але незабаром зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ані перехожі, ані водії. Тоді Бігс пофарбував тростину, щоб була помітніша, у білий колір. І не прогадав! Ноу-хау сліпого фотографа невдовзі скористалися незрячі не лише Англії, а й усієї Європи, згодом — Америки. А 15 жовтня 1969 року було визнано Міжнародним днем «білої тростини». За традицією, цього дня в усьому світі товариства незрячих (бажано — за участі людей із повноцінним зором) проводять різноманітні акції. Найпоширеніші гасла Міжнародного дня «білої тростини» — толерантність, рівноправ’я та інтеграція, пише газета “День”.
ТIЛЬКИ ФАКТИ
За допомогою зору людина отримує 80-90% інформації про навколишній світ.
Як стверджують у Всесвітній організації охорони здоров’я, щороку кількість сліпих у світі зростає на 1 мільйон осіб, кожні 5 секунд втрачає зір одна доросла людина, кожну хвилину — одна дитина.
За останніми даними, в Україні нараховується понад 300 тисяч незрячих.
Щороку в нас лікарі виявляють 150 тисяч дітей, що мають проблеми із зором. А щорічно в Україні понад 3 тисячі осіб отримують інвалідність із зору.
Одна з найбільших проблем – відсутність роботи.
Важливо показати суспільству, що поруч з нами живуть люди, яких завжди оточує темрява та які потребують нашої підтримки і розуміння.
Джерело відео: ІНТБ

Коментарі вимкнені.