На Тернопільщині організована злочинна зграя кримінальний бізнес робила за рахунок банківських коштів

Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем, службові підроблення та недбалість, що спричинили тяжкі наслідки – такі статті Кримінального кодексу склали обвинувачення у справі, порушеної щодо організованої злочинної зграї, яка діяла в Гусятинському районі.
Керуюча відділенням одного з банків Гусятинського району мала змогу вирішувати – давати клієнтам кредити, чи ні. В іншого учасника зграї – директора приватного аграрного підприємства була воля виписувати липові довідки, ставлячи на них печатку з реквізитами свого підприємства. До двох службовців з такими можливостями пристали троє виконавців – експерт банківського відділення і двоє непрацюючих жителів Хмельницької області. І закрутилася веремія з банківськими грошима
Знаменником кримінальної діяльності була фінансова вигода, а решту кожен виконував згідно розподілених ролей. Для отримання кредитів використовувалися фіктивні документи з реквізитами приватного аграрного підприємства, що їх надавав директор. Оформленням кредитних справ займався експерт, чітко виконуючи вказівки керуючої відділенням. Хмельничани ж активно займалися пошуком осіб, на документи котрих оформляли боргові справи. Чому боргові, бо зловмисники наперед знали, що майже ніхто з позичальників не повертатиме не те що відсотків, а й самих кредитів. Адже люди не мали постійної роботи та доходів.
Майже два роки організована злочинна зграя діяла, як злагоджений механізм. З кожного незаконно виданого кредиту зловмисники отримували винагороду від позичальників в сумі від тисячі до чотирьох тисяч гривень. Міліціонерам вдалося задокументувати факти отримання учасниками зграї хабарів за сприяння у наданні позик на підставі фіктивних документів на суму 123 тисячі гривень. Банк від таких оборудок втратив мільйон 389 тисяч в гривневому еквіваленті.
Усіх п’ятьох підозрюваних затримали співробітники управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС в Тернопільській області. Четверо з них перебувають під вартою, і лише один чекає на рішення суду на волі. Його міра запобіжного заходу – підписка про невиїзд.

Коментарі вимкнені.