Не можна допустити виключення Почаївської лаври з переліку об’єктів, які не підлягають приватизації, – так вирішила Тимчасова контрольна комісія

Сьогодні відбулося засідання Тимчасової контрольної комісії Тернопільської обласної ради щодо перевірки законності передачі храмового комплексу в Почаєві Українській православній церкві Московського патріархату. Депутати обговорили ситуацію, яка склалася після реєстрації законопроекту під номером 9105 «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення з «Переліку» будівель Почаївської лаври), і вважають, що поява цього документа є спробою прихованої приватизації української святині. Адже автори законопроекту рекомендують Кабміну передати будівлі Почаївської лаври у власність Української православної церкви Московського патріархату. Члени комісії розглянули проект звернення до Президента України, голови Верховної Ради, прем»єр-міністра, запронований депутатом Олегом Сиротюком (ВО «Свобода») щодо неприпустимості розгляду законопроекту про виключення Почаївської лаври із переліку об»єктів, які не підлягають приватизації. Також на комісії було зачитане звернення і від громадських організацій краю.

Члени Тимчасової комісії вирішили підготувати узгоджений текст, взявши за основу звернення від депутата О.Сиротюка.

– Тимчасова комісія  рекомендуватиме депутатам обласної ради на черговому пленарному засіданні проголосувати за звернення до уряду щодо відміни розпорядження Кабміну 2003 року, коли лавру вилучили із Кременецько-Почаївського заповідника і передали на 49 років в користування УПЦ Московського патріархату. А також до голови Верховної Ради, керівників парламентських фракцій та народних депутатів від Тернопільщини  не голосувати за законопроект під номером 9105 «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації» (щодо виключення з «Переліку» будівель Почаївської лаври). Комісія також вважає, що тернопільські депутати повинні звернутися і до обласних рад сусідніх областей – Львівської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, аби вони сказали своє слово на захист української святині – Почаївської лаври, – зазначив голова Тимчасової комісії, заступник голови обласної ради Олег Боберський.

На думку голови Тимчасової комісії, вагому роль у справі захисту Почаївської лаври повинна відіграти громадськість і Тернопільщини, й України загалом, а також ЗМІ. «Від їхньої принципової позиції залежатиме дуже багато», – додав Олег Боберський.

Нагадаємо, що голова обласної ради Олексій Кайда висловив своє ставлення до зареєстрованого законопроекту одразу, як тільки він з»явився на сайті Верховної Ради. «Запропонований законопроект є нічим іншим як намагання провладної партії знівелювати не лише українську історію, а й українську віру. Українські святині повинні належати тільки українському народові.  УПЦ МП, а якщо називати речі своїми іменами РПЦ, яка має вражаючу підтримку провладної партії та парламенту, намагається повністю заволодіти Почаївською лаврою – це вже очевидний факт. Українці повинні дати відсіч таким зазіханням та непомірному апетиту Московського патріархату,  – вважає голова обласної ради Олексій Кайда.-  Ми не можемо допустити приватизації Московським патріархатом Почаївської лаври».

Навколо Почаївської лаври наразі точиться багато розмов, і дехто з політиків намагається заробити на цій ситуації політичні дивіденди. У ЗМІ області час від часу з»являється інформація, що позафракційний депутат обласної ради Степан Барна то ініціює звернення до парламенту та уряду, то – засідання Тимчасової комісії. Тернопільська обласна рада заявляє, що станом на 13 вересня  зареєстроване лише одне звернення – від фракції всеукраїнського об»єднання «Свобода» щодо недопустимості розгляду Верховною Радою запропонованого законопроекту. Засідання Тимчасової контрольної комісії також відбувалося не «з ініціативи» депутата – воно було заплановане головою комісії, заступником голови обласної ради Олегом Боберським.

Коментарі вимкнені.