Понад тисяча тернополян приватизувала помешкання в гуртожитках
Перший крок у розв’язанні проблеми приватизації гуртожитків було зроблено наприкінці 2010 року. Тоді була створена спеціальна комісія – із забезпечення житлових прав мешканців гуртожитків.
Уже в 2011 році ця цифра приватизованих гуртожитків зросла більш як втричі. За словами начальника відділу квартирного обліку та нерухомості міськради Богдана Малиміна, кількість приватизованих помешкань у гуртожитках протягом 2011 року становить 1024.
«Можливість приватизувати кімнату в гуртожитку безпосередньо залежить від таких факторів, як статус гуртожитку, законність поселення та термін проживання у ньому. Також законодавство вимагає, щоб кімнати у гуртожитках не мали незаконних перепланувань та добудов, щоб не було боргів за житлово-комунальні-послуги. Після проведення відповідної перевірки документів щодо законності отримання житла, відсутності іншого помешкання, тернополяни зможуть приватизувати свої кімнати в гуртожитках», – зазначив заступник міського голови Володимир Камінський.
Цьогоріч у гуртожитках Тернополя уже створено два об’єднання співвласників, обрано голову, що дасть можливість тернополянам не лише розпоряджатися допоміжними приміщеннями, а й самостійно контролювати якість надання комунальних послуг.
На балансі міської ради перебувають гуртожитки ВАТ ТО «Текстерно», ВАТ «Тернопільський комбайновий завод» та інших підприємств.
люди вдячні владі за таку можливість – приватизувати житло, в якому виросло не одне покоління,