5 разів тернополяни “дурно” викликали швидку на Новий рік

Мати совість і не жартувати закликають тернополян працівники Станції швидкої допомоги Тернополя. Зі ста восьми викликів за телефоном 103 31 грудня у Тернополі п’ять були безрезультатними, тобто медичної допомоги насправді ніхто не потребував. Поки карета швидкої їде на такий виклик, хтось, кому невідкладна допомога справді потрібна, може її не дочекатись, застерігають лікарі, – пише TV4

Окрім викликів карети швидкої допомоги, при яких ця допомога справді потрібна, медики станції швидкої допомоги Тернополя говорять про ще два види викликів – безпідставні та безрезультатні.

Ганна МОНЧАК заступник головного лікаря Станції швидкої медичної допомоги Тернополя каже:

“Безпідставний – це, скажем, людина собі подумала, що, напевно, в неї щось там, напевно, тиск, напевно, криз, і не міряючи артеріального тиску, викликають бригаду швидкої допомоги, чи там якесь покашлювання і з метою, щоб послухати. Це направду не є приводом для виклику швидкої медичної допомоги. А безрезультатний, це коли викликають бригаду швидкої допомоги, приїжджає бригада, а там або в кращому випадку не відкривають двері, або відкривають двері і відмовляються всі від медичної допомоги”

Безрезультатні виклики за телефоном 103 – це здебільшого немудрі жарти. Медики швидкої до правоохоронців ще не звертались, та нагадують, що розмови виклику записуюють. Наразі лікарі закликають тернополян так не розважатись, адже виклик швидкої коштує грошей платникам податків: карету швидкої треба заправити, бригада медиків, яка виїздить на такий безрезультатний виклик витрачає час, який комусь може вартувати життя. Також лікарі нагадують про алгоритм виклику карети швидкої допомоги. Той, хто телефонує 103, зобов’язаний чітко відповідати на запитання деспечера швидкої допомоги, зокрема, назвати своє прізвище і вказати, ким він доводиться хворому чи потерпілому, а ще…

“Привід до виклику, стан хворого чи потерпілого, прізвище хворого, приблизний вік, точну адресу виклику чи орієнтири, бо виклик може бути не тільки в будинок і квартиру, а в якесь громадське місце”, – каже Галина Мончан.

Також медики швидкої допомоги нагадують: якщо у помешканні, куди викликали швидку, є домашні тварини, їх до приїзду швидкої слід обов’язково ізолювати.

Коментарі вимкнені.