У Тернополі закликали студентів робити революцію

24-26 червня у Тернополі відбувалася Студентська республіка.  Стартувало все  у п’ятницю, 24 червня, у парку  Топільче, втім, із певним запізненням: організатори  півдня вирішували, де має відбуватися триденне дійство,- таки на Козацькому острові  чи у приміщенні  кінотеатру ім. Довженка.

Справа в тому, що ранок п’ятниці зустрів гостей та учасників Студентської республіки проливним дощем, котрий точно не вселяв надію на продуктивну працю і веселі забави у людей, котрі приїхала з палатками та кариматами. Врешті, після довгих роздумів усі учасники зібралися на Козацькому острові у Топільче, розбивати намети та чекати урочистого відкриття. На відкритті були присутні міський голова Тернополя Сергій Надал та голова обласної ради Олексій Кайда. Сергій Надал, при розмові із редактором офіційного видання республіки «без ГМО», побажав учасникам гарно провести час та пообіцяв звернути увагу на цікаві ідеї, запропоновані студентами чинній владі, а Олексій Кайда у спеціальному інтерв’ю внутрішньореспубліканському опозиційному виданню «REVOлюція», розповів про своє буремне студентське життя, етимологію прізвища, а також побажав усім залишатися самими собою і не повторювати помилок справжньої влади та політиків. Зі своїми вітаннями до студентів-учасників звернулися й організатори фесту у Тернополі – Володимир Заверуха та представник громадської організації «За чисте місто», Антон Рекуш. Заверуха теж побував під прицілом редактора газети «Подільський злиДЕНЬ», котра представляла жовту пресу. У своєму інтерв’ю він надав історичну довідку по діяльності Студентської республіки у Тернополі та закликав учасників робити революцію.

Після внесення учасницями конкурсу «Перша леді» державної символіки, республіканського стягу та булави, прозвучав український славень, завершилося урочисте відкриття. Далі своїми піснями потішила народ Надія Гураль. До вечора всі намети було розставлено, а студенти знайомились, грали у мафію, проводили турніри із «що?де?коли?», армреслінгу  та координували свої дії з приводу політичної гри.

Відображенням внутрішніх подій у республіці займалася Студреспубліканська преса. Цього року з цим пов’язане суттєве нововведення. За організацію роботи преси Студентської республіки  взялася громадська організація «Тернопільський інститут медійних інновацій».

«Надзвичайно відповідальним було знайти студентів-журналістів, котрі за три дні перетворилися на згуртовану команду, нехай і розподілену на три редакції. Нововведення цієї Студентської республіки полягає у тому, що преса ділиться на три гілки: державну, опозиційну та жовту. Всі вони координували свою працю із головним керівником республіканського ЗМІ. Найголовніше те, що журналістам-першокурсникам ТНПУ ім. В.Гнатюка разом із ГО «ТІМІ» вдалося розробити чіткий план дій та злагоджену роботу. Нашу діяльність організатори визнали найбільш активною та самовідданою. А студентам це надало неабиякий досвід роботи у фактично справжніх редакціях»,- каже співзасновник «ТІМІ», Володимир Бобко.

Другий день фестивалю знову ж таки розпочався рясною зливою, тому організатори вирішили перенести кордони республіки у приміщення кінотеатру ім. О. Довженка.  На відсутність злагодженості та відповідальності у роботі організаторів нарікали, як студреспубліканці, так і внутрішня преса, котрій незважаючи на обіцянки так і не виділили принтера, столів та крісел.

Втім, під вечір відбулося помітне пожвавлення, позаяк на політичні дебати між кандидатами на посаду молодіжного мера Тернополя, з’їхалися голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда, Голова ВМГО «Студентська республіка», Павло Вікнянський, Володимир Ханас, їх разом із керівником внутрішньо республіканського ЗМІ, Іриною Вихрущ, долучили до обговорення та оцінювання виступів кандидатів. Після того до мінідержави у державі під’їхав ретрокортеж автомобілів і всі охочі могли отримати гарні фото поруч, у, під та біля цих вишуканих авто.

Вчора, 26 червня, у День молоді відбулися власне вибори молодіжного мера та нагородження його булавою і в придачу новими обов’язками та повноваженнями. Мером було обрано  19-річного студента ТНТУ ім.Пулюя, Романа Довгошию. Вирішальними при голосуванні стали голоси, як не дивно, юних акул пера. До речі, оголошення результатів голосування спеціально відтягували, оскільки чекали виходу останнього тиражу республіканської преси, котру розбирали «на лету».

Завершилося дійство на Театральному майдані, де відбувався концерт з нагоди Дня Молоді, на котрому виступав популярний український гурт «Скрябін». На жаль, ще один казус: урочиста передача булави новообраному молодіжному меру від солідного нинішнього Сергія Надала відбулася «в кулуарах», за сценою, позаяк не вистачило концертного часу.

Ірина Вихрущ, керівник республіканських ЗМІ

 

-1 thoughts on “У Тернополі закликали студентів робити революцію

  • 08:42 | 29.06.2011 о 08:42
    Permalink

    Мер з булавою – це цікаво. Кілька примірників газет потрібно було залишити в бібліотеках міста, щоб ті, хто там не був, теж були в курсі життя нової країни. 😉

  • 23:32 | 29.06.2011 о 23:32
    Permalink

    Заверуха із своєю кампанією як завжди все спартачив..головне скільки ж заробив на студентах..
    даний проект треба щоб оргнаізовували професіонали, а не шарлатани-крадії

Коментарі вимкнені.