Перевізникам рекомендовано змінити графіки перевезень, а населенню краще уникати масових скупчень, – на Тернопіль йде епідемія
Станом на 2 грудня інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ склав 55,97 випадків на 10 тис. населення. Складні погодні умови впливають на підвищення цього показника, тому, з метою недопущення епідеміологічного спалаху грипу, медичні спеціалісти рекомендують робити щеплення тернополянам, які входять до груп ризику, а саме: медикам (інфекціоністам, сімейним лікарям, терапевтам, пульмонологам тощо), військовослужбовцям, вчителям, працівникам сфери надання послуг та обслуговування, дітям та вагітним жінкам, а також людям старшого віку та людям, які мають хронічні захворювання.
Як зазначила в.о. начальника міського управління ГУ Держепідемслужби в Тернопільській області Наталя Гуска, у цьому сезоні очікується 3 види грипу: грип А «Каліфорнія» – відомий у народі як «свинячий»; грип А «Швейцарія; грип В «Кукет».
Найбільший підйом захворюваності очікується в кінці грудня, а також в кінці лютого – на початку березня. За словами заступника міського голови Тернополя Леоніда Бицюри, на сьогоднішній день із міського бюджету виділено понад 440 тис. грн. на закупівлю вакцин для тернополян, які входять до груп ризику. Рішенням сесії Тернопільської міської ради нового скликання також виділено додатково 80 тис. грн. для придбання вакцин. В аптечній мережі Тернополя є вакцини і вони є доступними для кожного. Якщо порахувати їх вартість, у співвідношенні до вартості лікування грипу та ГРВІ, то ми зекономимо значну суму коштів.
Як зазначив головний лікар Тернопільського міського комунального закладу “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Медвідь М.М., лікувальний заклад готовий до індивідуального та колективного щеплення, сімейні лікарі нададуть необхідну консультацію щодо вакцинації. Для більш детальної інформації медики радять звертатися за номером тел. 52-46-50. Лікарі також просять не займатися самолікуванням, а при перших проявах хвороби – звертатися за медичною допомогою. Адже неправильне лікування чи “переношення хвороби на ногах” може призвести до ускладнення основного захворювання.
З метою запобігання виникнення епідеміологічної ситуації в місті перевізникам рекомендовано змінити графіки перевезень. Населенню міста краще уникати масових скупчень людей та по можливісті – проводити вологе прибирання та санітарну обробку транспортних засобів. Керівникам установ, організацій, закладів освіти, ВНЗ, підприємцям та фізичним особам рекомендовано дотримуватися оптимальних температурних режимів на робочих місцях, не допускати до роботи і навчання осіб, які мають явні ознаки захворювання.
Коментарі вимкнені.