Глава УГКЦ освятить незвичайний інноваційний меморіал у Тернополі

У Тернополі встановлять меморіальну дошку, подібних якій у місті досі не було. Виготовлена вона  з найсучасніших матеріалів 21 століття, а освячувати її спеціально приїде глава греко-католицької церкви Блаженніший Святослав. Йдеться про меморіал праведного Митрополита Андрея Шептицького. Його розмістять на будинку української гімназії, яку владика Андрей відвідував рівно 114 років тому.

Про це 3 грудня розповів Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) та члени оргкомітету із організації у Тернополі святкувань з нагоди 150-річчя з дня народження Андрея Шептицького та зустрічі глави УГКЦ Святослава Шевчука, Вадим Перець та Олег Герман.

– Саму дошку сотворив відомий тернопільський скульптор Олесь Маляр, автор багатьох духовних і мистецьких знаків Тернополя, – сказав Олег Герман. – Це буде новація, яку ми називаємо «білим сяйвом». Тому що сама дошка – біла, має світлий образ, а світло завжди пов’язане з якимось божественним знаком.

За словами Вадима Перця, використали сучасні матеріали. Пан Вадим пояснює, що спочатку оргкомітет розглядав можливість втілення пам’ятного знаку Митроплиту із білого мармуру. Проте через перебування під відкритим небом, цей камінь з часом може втратити первинний зовнішній вигляд. Тому вирішили, що використають сучасні технології і ця дошка довго служитиме окрасою будівлі, вулиці та міста в цілому.

– Це новий стиль. Подібних дощок у Тернополі немає,  запевняє Вадим Перець. – Вона буде прикладом, адже пам’ятні дошки повинні бути окрасою міста.

За словами членів оргкомітету, місце встановлення меморіалу – не випадкове. Сюди колись приїжджав Андрей Шептицький. А ще – ця будівля одна із небагатьох, що вціліла після другої світової війни.

– 114 років тому назад, восени 1901 року тут був Андрей Шептицький. Він не просто перебував у будинку сучасної української гімназії, а заходив всередину, спілкувався з гімназистами в кожному класі, – пояснив Вадим Перець. – Зараз ми хочемо провести паралель: зову в наше місто, і саме в цей будинок приїде глава нашої церкви Блаженніший Патріарх Святослав. Він очолить чин освячення дошки, зайде в приміщення гімназії і так само, як його великий попередник Праведний Митрополит Андрей Шептицький, він поспілкується з учнями, вчителями, поблагословить їх.

Протягом короткотривалого перебування глави УГКЦ у Тернополі, відбудеться чимало духовних, культурних, мистецьких подій. Над цим зараз працює велика команда громадських активістів, церковних діячів, учнів гімназії, викладацького колективу, тощо.

– Це історична подія, – каже Олег Герман. – Адже ми воскрешаємо сторінки історії, проводимо аналогію, що було зроблено за цих 114 років здня останьго перебування у Тернополі Митрополита Андрея. Як змінилася церква, як змінилися ми. Тому ця зустріч буде нести в собі і духовне покликання, і історичне і мистецьке.

За совами Заслуженого діяча мистецтв України Олега Германа, цій події присвятять і філателічну виставку, і пам’ятне погашення марок та конвертів. Канвою візиту Блаженнішого Святослава буде мистецький образ – музика Галицького камерного оркестру.

Оргкомітет сподівається, що для тернополян відкриття меморіалу та приїзд Блаженнішого стане святом, і вони усі зможуть долучитися: хто молитвою, хто участю в богослужінні, а хто – участю в поході зі свічками.

– Коли я запрошував Блаженнішого до Тернополя на цю пам’ятну подію для нашого міста, – пригадав Владика Василій Семенюк, – то він відгукнувся радісно. Сказав, що освячував пам’ятник Андрею Шептицькому у Львові, в Івано-Франківську, меморіальну таблицю в Коломиї , і тепер хоче радісно закінчити святкування того великого ювілею мойсея українського народу, праведника Митрополита Андрея у Тернополі. Тому ми маємо велику честь, надіємося, ця подія стане пам’ятною не лише ля тернополян, а й для самого патріарха УГКЦ, і ввійде в історію церкви та України.

Довідка:

Молебень за мир та благословення українського народу із Блаженнішим Святославом розпочнеться в Архикатеді о 16.00.

О 16.30 від Архикатедри до української гімназії що по вул.Коперніка відбудеться хода зі свічками.

Орієнтовно о 16.45-17.00 Блаженніший Святослав проведе чин освячення меморіалу Митрополиту Андрею Шептицькому на будівлі української гімназії.

Після цього глава УГКЦ зустрінеться з учнями, батьками, та педагогічним колективом гімназії та благословить їх.

Люба Вовк

Коментарі вимкнені.