Що зробили тернопільські прокурори за 2014 рік

Сьогодні прокурор Тернопільської області Юрій Гулкевич під час прес-конференція розповів про роботу органів прокуратури в умовах реформування.
Зокрема, про результати у представницькій діяльності

З початку 2014 року органами прокуратури області подано до суду позовів на суму понад 90 млн. грн.
Прокуратурою м.Тернополя пред’явлено до господарського суду позов до Тернопільської міської ради та фізичної особи – підприємця про визнання недійсним договору купівлі-продажу нежитлового приміщення комунальної власності, площею 195 кв.м, вартістю майже 1 млн грн. Йдеться про приміщення Палацу «Кіно» по вул. І.Франка. Прокуратура вимагає повернути територіальній громаді незаконно відчужене у квітні 2013 року комунальне майно.
Результати діяльності у сфері земельних відносин
З початку року органи прокуратури області провели 401 перевірку у сфері земельних відносин, за результатами яких розпочато 9 кримінальних проваджень, 6 з яких надіслано до суду, розглянуто із вжиттям заходів 378 подань, до відповідальності притягнуто 284 посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Пред’явлено позови у цій сфері на загальну суму 25,3 млн. гривень.Вжитими заходами прокурорського реагування державі та територіальним громадам реально повернуто 336 гектарів земель та попереджено незаконне надання 350 гектарів. Окрім того, за позовами, які перебувають у провадженні судів, підлягає поверненню ще 85 гектарів.
Львівський апеляційний господарський суд, погодившись із позицією прокуратури Тернопільської області, своїм рішенням скасував незаконне рішення Тернопільської міської ради і зобов’язав повернути у державну власність земельну ділянку, що належала оборонному підприємству. Оскільки суд першої інстанції прийняв рішення на користь міськради, прокуратура відстоювала інтереси держави у апеляційному суді. Відповідно до рішення апеляційного суду, земельна ділянка по вул. Текстильній у м. Тернополі, вартістю понад 9,3 млн. грн. знову належатиме державному оборонному підприємству.

Результати роботи у сфері процесуального керівництва та слідства
Загалом, впродовж року працівники прокуратури здійснювали процесуальне керівництво у 9 422 кримінальних провадженнях, розпочатих міліцією, у 98 – податковою міліцією, у 50- розпочатих СБУ.
Повідомлено підозруу вчиненні кримінального правопорушення за ч.1 ст.203-2 КК Україниорганізатору грального бізнесу–підприємцю. Встановлено, що приватний підприємець – тернополянин організував підпільне казино в орендованому приміщенні по вул. Крушельницької, та обладнав його ігровими столами, телевізором, гральними фішками, картами тощо.Заборонені гральні послуги підприємець надавав впродовж січня – жовтня 2014 року.Санкція інкримінованої статтіпередбачає для правопорушника штраф до 680 тисяч гривень з конфіскацією грального обладнання.
Слідчі органів прокуратури впродовж останнього періоду завершили розслідування у 21 кримінальному провадженні стосовно 23 осіб, з них 16 – вже скеровано до суду.
Скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ч.1 ст.125 КК України стосовно колишнього голови Борщівської РДА , який у робочому кабінеті наніс умисні тілесні ушкодження начальнику Управління Державної казначейської служби України у Борщівському районі

 

Коментарі вимкнені.