Сумнозвісні будинки Щепановського досі не дають спокою тернополянам

Жителі будинку на вул. Стецька, 16, що в Тернополі, кілька років приводили до ладу два підвальні приміщення, які знаходились на балансі одного з ЖЕКів міста. Коли піднялося питання про те, щоб ці приміщення колективно приватизувати й обладнати для спільного користування, один із мешканців заявив, що він уже приватизовує приміщення на себе.

Жителі будинку Сергій Цибульський, Павло Дмитришин та інші сусіди були шоковані такою новиною. Є підозри, що має місце новий виток афер навколо сумнозвісних будинків ПП «Будівельник» і його власника Зеновія Щепановського. Точніше, допродуються приховані і не до кінця зареєстровані приміщення, замість того щоб віддати кошти ошуканим дольовикам ПП «Будівельник».

– Вже п’ять років, як ми отримали ключі від своїх квартир. Будинок шестиквартирний, і кожному з мешканців дісталося по одному підвалу. Також у нашому будинку є два підвальних приміщення площею понад 60 кв. метрів. Ми коштів на їх будівництво не вносили, але після того, як отримали квартири, хотіли їх викупити. Будинок споруджував Зеновій Щепановський. Свого часу жителі до нього зверталися, але нічого не вдалося вирішити. Підвальні приміщення разом з будинком стоять на балансі одного з ЖЕКів. Нещодавно вирішили зайнятися приватизацією приміщень, щоб мати їх у загальному користуванні. Готові були зібрати гроші. Але один сусід сказав, що він уже приватизовує їх на себе, – розповідають мешканці будинку.

У будинку жителі мешкають уже тривалий час. За цей період встановили огорожу навколо будинку, поміняли бруківку, в підвальних приміщеннях самотужки прибрали, бо там залишилося багато сміття після будівельних робіт.

– Будівельники поїхали, залишивши у підвальних приміщеннях приблизно 1, 5 тонн сміття. Ми його поступово виносили, приміщення вимивали та вичищали. А цей сусід купив квартиру тільки два роки тому і, відповідно, не долучався до наведення порядку. А тепер, не повідомивши нас, хоче його приватизувати, – скаржиться пан Сергій.

Жителі вимагають дати можливість їм приватизувати майно у спільну власність, бо не хочуть, щоб у їхньому будинку відкривали якісь комерційні заклади. Якщо ж ні – то або виставити приміщення на аукціон, або провести іншим способом прозорий публічний продаж майна.

– За гроші, отримані від продажу приміщень, можна виплатити хоч якесь відшкодування ошуканим пайовикам. Нам пощастило – ми отримали квартири, але є люди, які залишилися без житла. А якщо такі приміщення є і в інших будинках Щепановського, то з їхнього продажу можна допомогти людям навіть отримати квартири. Бо інакше виходить новий виток шахрайства, адже не відомо, як і кому платять за приватизацію квадратних метрів у будівлях, які споруджував ПП «Будівельник, – каже Сергій Цибульський.

У ЖЕКу, що на вулиці Миру, який обслуговує будинки Щепановського, кажуть, що про приватизацію приміщень нічого не знають. Його працівники показують: технічний паспорт та інвентаризаційна книга на місці і ніхто їх не брав. Припускають, що копії можуть мати тільки будівельники.

– Ми ходили у квартирний відділ Тернопільської міської ради. Виявляється, ніхто не звертався з приводу виготовлення свідоцтва на право власності або приватизацію. Тож не знаємо, яким чином приватизовують це майно, – каже житель будинку.

Людей насторожив ще один випадок – із гаражем.

– Біля будинку є кілька гаражів. Ми із сусідами придбали їх шляхом дольової участі, один залишився без документів. Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 22.10.2009 року дано дозвіл на приватизацію гаражів. Три гаражі на прізвища Чайка, Дмитришин і Цибульський даним рішенням отримали реєстраційні документи. Четвертим (площа 64 кв. м) користувався пан Щепановський. Тепер його з липня 2014 р. використовує цей самий новий сусід, що приватизовує підвали. Це викликає підозри, адже щось подібне може повторитися з приміщеннями, про які розповідалося вище. Може, має місце купівля заднім числом або ще щось? Мешканці будинку вимагають одного – чесних, прозорих торгів, – заявив Сергій Цибульський.

Щоб з’ясувати ситуацію і вислухати обидві сторони конфлікту, журналісти «Номер один» звернулися до чоловіка, який, за словами сусідів, приватизовує підвальні приміщення. Але той, на жаль, відмовився розмовляти і давати будь-які коментарі з цього приводу…

Олена Сірова, «Номер один»

Коментарі вимкнені.