Тернопільщина готується. Біженців може бути ще більше
За останні три дні на Тернопільщину прибуло близько 200 людей, які тимчасово залишили місце проживання в Криму, Донецькій та Лугаській областях. Станом на 1 вересня в області налічується 1101 особа. До початку зими очікується збільшення напливу людей, що потребуватимуть тимчасового проживання в області.
Наскільки готові в районах прийняти жителів, які переміщуються з тимчасово окупованої території та місць проведення антитерористичної операції, обговорили 2 вересня під час наради з керівниками Міжвідомчих районних (міських) координаційних штабів з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням цих громадян.
«За три дні кількість осіб, що переселились на Тернопільщу, збільшилась на 10%. Такого приросту показників за весь період ще не було, – наголосив Іван Крисак. – На нас поклали відповідальність за людей, які переселяються. Маємо бути готові, що завтра доведеться приймати їх ще більше. Обласний штаб робить усе можливе, щоб забезпечити розселення громадян, які переміщаються з Криму, Донецької та Луганської областей. Та роботу мають налагодити насамперед на місцях на рівні райдержадміністрацій та сільських рад».
Головне завдання керівників штабів – забезпечити переселених громадян житлом. Для цього і створюють моніторингові групи.
«Ми вдячні волонтерам, які активно приймають переселених громадян у власних домівках, – зауважив начальник управління ДСНС в області Віктор Маслей. – Але невдовзі люди можуть почати масово переїжджати. Тому кожен район повинен мати перелік об’єктів, які відповідають нормам для поселення осіб в осінньо-зимовий період».
Наразі на Тернопільщині можуть прийняти ще 282 осіб. Для їх розміщення у наявності є 24 об’єкти державної, комунальної власності.
«Без проблем працюють штаби у Бучацькому, Зборівському, Козівському, Кременецькому, Підгаєцькому, Чортківському, Заліщицькому районах, – додав Віктор Маслей. – У Бережанському районі немає об’єктів для поселення. У Збаразькому люди відмовляються надавати житло для осіб, які переселились. У решту районах досі не створили моніторингових груп. Обласний штаб не впорається із роботою щодо розселення без підключення райдержадміністрацій та сільських рад».
Відтак керівникам районних штабів дали доручення перевірити дані щодо наявного житла у приватних секторах, гуртожитках та готелях.
Окрім того, закликали не вірити дезінформації щодо людей, які переселяються. Вони мають такі ж права, як і корінні жителі Тернопільщини, зазначила голова благодійного фонду «Вікно життя» Ірина Жигунова.
«Ми спілкуємось із кожною сім’єю зокрема. Знаємо, що про людей, які переселяются, поширюють недостовірну інформацію. Тому закликаємо керівників штабів співпрацювати з пресою, а також із церквами та закладами освіти для проведення відповідних заходів. Цих громадян не повинні утискати на роботі чи у навчальних закладах, – повідомила Ірина Жигунова. – Багато чоловіків, які переселяються, записуються у нас в добровольці і йдуть воювати. На місці їм важко взяти самостійно зброю, вони потребують інфорамційного роз’яснення».
У Тернополі діє Ресурсний центр, який займається гуманітарним забезпеченням переселених осіб. Такі ж центри рекомендують створити і у районах.
«Ми працюємо з 9 ранку до 9 вечора. Беремо списки потрібних речей і розфасовуємо ці речі. Також у нас є дошка, де громадяни повідомляють про потреби у товарах спеціального призначення, таких, як інвалідні візки, коляски та інше», – додала Ірина Жигунова.
Волонтери закликали на місцях перевіряти інформацію щодо людей, які переселяються. Адже серед них бувають псевдобіженці, гастролери або ті, які хочуть отримати подвійну пенсію. Також потрібно інформувати людей щодо термінів перебування в області. Адже є громадяни, які не хочуть повертатися додому після завершення бойових дій на місці їхнього постійного проживання.
Коментарі вимкнені.