Тернопільські ляльки йдуть на відпочинок

24 липня у Тернопільському академічному обласному театрі актора і ляльки відбулось закриття 36-ого театрального сезону. Останньою показали казку-комедію «Небилиці про Курочку Рябу» за п’єсою Артема Макєєва та режисурою заслуженого артиста України Володимира Лісового. Вистава є популярною серед глядачів, адже її незвичайний сюжет із захоплюючими поворотами дивує і дітей, і дорослих. Окрім відомих героїв казки, у виставі діють жартівливі скоморохи, які розважають публіку своїми запальними танцями та смішними небилицями про Курочку Рябу. Проте, окрім веселощів, лялькарі завжди мають на меті донести до глядача і позитивний повчальний момент – не в багатстві щастя. Сім’я, дружба та любов – ось що треба берегти.
Окрім вистави, дітки малювали малюнки-подарунки для акторів, а також мали змогу поспілкуватись з Мальвіною та Буратіно, які пригощали своїх гостей солодкими гостинцями.
У 36-ому театральному сезоні лялькарі подарували своїм глядачам три прем’єрних вистави: феєричний мюзикл «Алі Баба і розбійники» В. Смєхова, зимову казку «Як звірі зиму зустріли» В. Лісового та виставу «Смачного, тигре!» І. та Я. Златопольських.
Цьогорічний сезон був насичений подіями. Святково та урочисто колектив театру відзначив 35-річчя з дня творчої діяльності. Традиційно лялькарі підготували театралізовані дитячі ранки до Дня Святого Миколая та на Різдвяно-новорічні свята, відбулись обмінні гастролі з Івано-Франківським академічним обласним театром ляльок ім. Марійки Підгірянки.
Варто виділити тих людей, нагороди яких, стали справжньою гордістю для усього колективу. За указом президента, художньому керівнику театру заслуженому діячу мистецтв України Івану Шелепу вручено Орден «За заслуги» ІІІ ступеня. Актриса Євгенія Касьян, яка працює в театрі ляльок з дня його заснування, нагороджена почесною грамотою Кабінету міністрів України за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку театрального мистецтва, багаторічну сумлінну працю та високу професійну майстерність.Актори Тарас Іванків, Богдан Брантюк, Ольга Водюк, Ольга Томбоштейн, Дмитро Татарінов стали лауреатами обласної премії імені Леся Курбаса у номінації «Театральне мистецтво» за виставу «Тарасова казка» (автори Б. Мельничук, В. Лісовий).
Для одного із працівників Тернопільського театру актора і ляльки цей сезон став особливим. Указом Президента України Петра Порошенка Тарасу Іванківу – артистові-ляльководу, провідному майстрові сцени присвоєно звання «Заслужений артист України».
Незважаючи на те, що незабаром відпустка, лялькарі активно готуються до наступного творчого сезону, і вже працюють над новою постановкою «Ріпка, або казка на городі», яку присвятять 160-річчю з дня народження Івана Франка.
Лялькарі прощаються з глядачами і чекають їх у новому театральному сезоні, який відкриється у вересні, щоб і надалі радувати своїх прихильників казковими подарунками

Коментарі вимкнені.