У тернопільській освіті знову скандал!

IMG_5744 IMG_5771Міська влада спробувала реорганізувати загальноосвітню школу №30 з повноцінної 1-3 ступенів у заклад без старших класів.  Це викликало обурення та протест громади мікрорайону Пронятин, де є і згаданий навчальний заклад.

Батьки учнів за кілька днів обійшли кабінети найвищих міських чинів від міського голови Сергія Надала до начальника управління освіти Ольги Похиляк. Чиновникам довелося піти на уступки і залишити у цій школі  старші класи. Хоча, як виявилося, з нового навчального року у 10-ому класі тут буде навчатися всього п’ять учнів, а в 11-ий не піде жоден випускник.

 

«Нас попередили про можливість ліквідації 10-11 класів лише під-час останнього екзамену, – розповідає мама однієї з учениць дев’ятого класу. – Насправді, ця школа мені дуже подобається. Тут навчаються мої діти і переводити в іншу школу я не маю бажання. Та нас хочуть викинути на вулицю. Закрити найлегше, аргументуючи це створенням на базі коли дошкільних груп. А то гарантує, що і їх завтра вирішать не закрити.»

Все ж компромісним стало рішення про залишення у мікрорайоні Пронятин повноцінної школи 1-3 ступенів зі збереженням старших класів до прийняття та вступу у силу нового закону про освіту. Окрім того, присутній на громадських слуханнях місцевий депутат Петро Болєщук повідомив, що вже на найближчій сесії депутатський корпус має прийняти рішення про виділення з бюджету 250 тисяч гривень для облаштування першої дошкільної групи на базі ЗОШ №30, адже у наявності є вже 20 заяв від батьків.

Окремо варто виділити присутність на зборах ще одного депутата міськради Марія Баб’юк. Ця колоритна пані замість того, щоб допомогти розібратися людям з проблемою функціонування школи №30, зайнялася агітуванням про промоцією очолюваного нею коледжу. Вона щоразу перебивала виступаючих, розповідаючи про свій заклад. Потім депутатша почала роздавати агітпродукцію з переліком професій, які можна освоїти у коледжі. Такі дії пані Марії лиш кожен раз вносили деструктив у розмову, і жодним чином не допомагала розв’язати інколи конфліктну ситуацію.

Тернополяни

Коментарі вимкнені.