У тернопільських школах та садочках буде тепло
Вже два місяці деякі школи Тернополя обігрівають індивідуальні теплові пункти. Поки що їх встановили у п’яти закладах: третій, тринадцятій, двацять восьмій, двадцять дев’ятій та спеціалізованій школах. Рішення закупити та встановити у шкільних, позашкільних і дошкільних закладах Тернополя обладнання для індивідуального опалення прийняли на сесії міської ради ще в серпні 201-го року. Таким чином, кажуть чиновники, можна не лише зекономити, а й зробити у навчальних закладах міста тепліше.
Чим нижча температура надворі, тим з більшою потужністю працює тепловий пункт. Автоматизована система нагріває воду до вищої температури і швидше її перекачує – така специфіка роботи індивідуального теплового пункту.
– При вході в школу є тепловий датчик, термометр – звичайний термометр, який і запускає тепловий пункт. Він має три режими – це в будні він працює – один режим, у вихідні дні – другий режим, і на канікули – третій режим, тобто на канікули не треба, щоб кругом 22 градуси було, достатньо 16-17 в приміщеннях, – розповів ТВ-4 директор школи №28 Тернополя Володимир КРАВЧЕНКО.
Після уроків о сімнадцятій-вісімнадцятій годині лічильник не працює, а вода у трубах прокачується. О п’ятій-шостій годині ранку знову лічильник запускається і подається тепло. Поки діти приходять у школу, до дев’ятої години класи прогріваються до температури сімнадцять-двадцять два градуси.
Завдяки тому, що вода вночі не нагрівається, а лише тепла циркулює батареями, можна зекономити немалі гроші кажуть у школах, де специфіку роботи індивідуальних теплових пунктів вже зрозуміли.
– Нам теплотехнік налаштував його на ті години, які діти вчаться, щоб було комфортне тепло ,всьо воно в нас є. а потім воно всьо равно воду ганяє і вже є економія тепла. Так шо ми дуже ним задоволені ,всьо нормально, нема ніяких проблем з теплом в школі. Зараз всі класи, всі точки всюди обігрівається однаково, нема ніяких ніде питань, а раніше була проблема, значить вода не дотягувала, не могла проштовхувати воду, а насос допомагає і тепер нормально, – розповідає заступник директора з господарської роботи школи №29 Тернополя Михайло ШЕВЧУК.
Індивідуальні теплові пункти у школах – задоволення не з дешевих. У скільки обійшлось їх встановлення у п’яти школах міста у міській раді не оголошують, та сподіваються, що індивідуальні теплові пункти найближчим часом окуплять свою вартість.
– Заплановано встановлення цих індивідуальних тепловий пунктів в усіх школах і в усіх садочках міста Тернополя згідно цієї програми ,яку прийняла міська рада. Перше встановлення відбулося за рахунок коштів, виділених з бюджету, а плануємо подати дану програму на затвердження державної програми для того, щоб можливо отримати на це кошти з державного бюджету, – розповідає міський голова Тернополя Сергій НАДАЛ.
Звичайно говорити добре. А зараз у школах 7-12 тепла. і діти повинні мерзнути. Телефонували у відділ освіти питають, а директор знає?
добра традиція працювати для дітей: Застаний зробив системи очистки води та платикові вікна в місцях загального користування, а Надал встановить теплові пункти. гарно і практично