На Тернопільщину “насувається” грип

На Тернопільщині знову росте кількість хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Хоча поки до епідемічного порогу області далеко, пік захворюваності може припасти і на березень, припускають медики. Вакцинація проти грипу в цьому епідсезоні закінчилась, тому варто самим подбати про теплий одяг та імунітет.
Марія ПАВЕЛЬЄВА завідувач епідеміологічного відділу Тернопільської обласної СЕС

З 30 січня по 5 лютого 2012 року в області зареєстровано 2982 випадки ГРВІ. Показник на десять тисяч становить 26,7 при епідемічному порозі 47,1 випадок.

Порівняно з попереднім тижнем хворих побільшало, кажуть епідеміологи. Проте не суттєво, на 14 відсотків. Менше половини захворілих – діти. Водночас в області закінчилась вакцинація від грипу. Під час епідсезону 2011-2012 років від цього захворювання на Тернопільщині щепилось майже 12 тисяч людей, близько половини з них – тернополяни. Це менше, ніж в минулому сезоні, тоді вакцинованих мешканців області було 18 тисяч. Та навіть попри таку кількість, з поверненням школярів на навчання хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції може побільшати, кажуть медики.

– Є певна динаміка росту і відповідно можливо буде відмічатися ріст захворюваності. Як для нашої області характерно, можливий навіть ріст захворюваності в березні місяці, – розповіла ТВ-4 завідувач епідеміологічного відділу Тернопільської обласної СЕС Марія ПАВЕЛЬЄВА.

Коментарі вимкнені.