У Тернополі винайшли «формулу щасливого дитинства»

Дрібка уваги, жменька турботи,

Пригоршні ласки і море любові,

Трохи терпіння ще треба докласти –

Ось він – рецепт дитячого щастя.

Звісно, цей світ був би набагато кращим і добрішим, якби кожен з нас дотримувався цієї простої «формули щасливого дитинства». Сьогодні, коли наша країна перебуває у стані неоголошеної війни, питання захисту дітей стоїть особливо гостро.

Про те, що майбутнє нашої країни в руках у наших дітей, добре знають працівники Тернопільської обласної бібліотеки для дітей. Тому, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, колектив книгозбірні спільно з активом читачів організував для юних тернополян та гостей міста чудове свято «Маленька країна – країна дитинства, де сонечко світить і казка живе». Першими «провісниками» наближення святкового дійства стали яскраві декорації, якими було прикрашено фасад бібліотеки. Випадкові перехожі мимоволі зупинялись, розглядаючи вітринну виставку дитячих малюнків та майстерну аплікацію «чарівного саду», розміром у ціле вікно.

На урочисте відкриття свята до наймолодших читачів завітали веселий товстун Карлсон, а також нерозлучні Міккі та Міні Мауси. Разом із дітками вони вирушили у «Світ казок», де на них очікували різноманітні конкурси та естафети. В подорож до «Країни щастя» малюків запросили волонтери Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста. Вони розповіли про велике значення у людському житті таких понять, як підтримка і взаємодопомога, після чого всі разом виконали веселу руханку.  Приємним сюрпризом для учасників свята стали нагороди від Тернопільської організації  Товариства Червоного Хреста. Абсолютно всі і навіть казкові гості отримали чудові призи у вигляді м’яких іграшок.

Після вуличних бібліорозваг, юних читачів було  запрошено на екскурсію книгозбірнею. Кінцевою зупинкою імпровізованого «потягу щастя», який курсував залами бібліотеки, став відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів. Тут діти залишили свої бажання на пелюстках «квітки щастя», а також створили карту України із різнобарвних дитячих долоньок.

Захопливі пригоди у бібліолабіринті «Читай, дивися розважайся» очікували на старшокласників. Блукаючи загадковими коридорами лабіринту, гравцям потрібно було обрати сектор, відповідно до власних вподобань та інтелектуальних можливостей. Відтак, юні історики проявили себе у секторі під назвою «Світ моєї країни». Енциклопедичними знаннями порадували учасники групи «Кмітливі всезнайки». Юристи-початківці спробували щастя в секторі «Знай свої права», а книголюби знайшли себе у категорії «Сторінками улюблених книг». Не бракувало бажаючих й позмагатись у шаховому турнірі, абсолютним переможцем якого став старшокласник Максим Середа.

Крім того, працівники сектору мистецтв провели для дітей низку цікавих ігор, назви яких промовляли самі за себе: «Займу місце», «Кращий голос нового століття», «Подарунок». Найбільш активні гравці отримали заохочувальні призи, а тих, кому пощастило менше, бібліотекарі частували цукерками та печивом.

Бажаючих дізнатись більше про День захисту дітей, а також ознайомитись із правами та обов’язками наймолодших мешканців України та світу, було запрошено до перегляду книжкових виставок: «Дитина під парасолькою прав», «Держава, закон і діти», «Щоб розумні були діти – треба з книгою дружити». Своїм баченням щодо відзначення цього свята з бібліотекарями поділились і юні читачі книгозбірні:

«Гадаю, що у цей день перш за все потрібно звернути увагу на проблеми та потреби дітей сиріт, переселенців з окупованих територій, які потерпають від браку уваги і турботи» –  вважає старшокласник Мар’ян Одарук. Погоджується з товаришем і Тарас Маруняк: «На мою думку, було б дуже доречно якби з нагоди свята діти сироти та маленькі біженці окрім привітань отримували ще й матеріальну допомогу» – каже хлопець.

Свою ж солідарність та підтримку одноліткам, які змушені були покинути власні домівки, учасники свята висловили на привітальному плакаті, який адресували «Дітям Донбасу».

Цікаве видання з нагоди Міжнародного дня захисту дітей презентували  працівники науково-методичного та довідково-бібліографічного відділів. Це методико-бібліографічні матеріали під назвою «Кожна дитина має права…», які адресовані бібліотечним працівникам та представникам інших професій гуманітарної сфери, що працюють з дітьми.

Міжнародному дню захисту дітей було присвячено і відеоміст Тернопіль-Чернігів на тему «Діти за безпечний світ», який пройшов за участю Тернопільського обласного відділення Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» та Чернігівського обласного відділення ВГДР «Школа безпеки».

Колектив бібліотеки складає щиру подяку організації Товариства Червоного Хреста, підприємцям патріотам Тернополя та організації Спілки Української Молоді, які посприяли у придбанні призів та долучились до проведення свята.

 

Працівниця ТОБД – Уляна Пилипчук

Коментарі вимкнені.