У Тернополі курсує незвичний тролейбус, в якому і підлога з паркетом, і вартість проїзду 1,50 грн
Тернополем курсують не зовсім звичні тролейбуси. Замість набридливої реклами, яка розклеєна по всіх салонах подібних транспортних засобів, цього красеня прикрашають зображення у рамках. Проте і вони не зовсім прості і звичні. Зображення у салонах тролейбусів показують історію тернопільських “рогатих”. Такий собі, справжній музей на колесах. Вишукані крісла і підлога з паркету замінюють типовий для інших тролейбусів побутовий інтер’єр.
Здавалося б зовсім не помітний ззовні, проте надзвичайно привабливий зсередини. Коли ти їдеш таким «дивом» історії, тебе наче огортає атмосфера затишку та відпочинку.
Про свій тролейбус схвально відгукується і кондуктор Оксана Степанівна:
– Коли люди заходять у тролейбус, то дуже часто дивуються, мовляв, це щось нове. Бували випадки, коли перехожі просто мене перепитували, а чи цим тролейбусом вони доїдуть до місця призначення чи це просто якась екскурсія по Тернополю для туристів.
Наш тролейбус доволі таки старий, його випустили ще на кінці 70-х років, тому і зовні він виглядає не надто презентабельно, проте всередині забуваєш: чи їдеш ти новим «рогатим» чи стареньким, який мав би бути уже давно списаним.
Пасажири теж захоплюються тролейбусом-музеєм. Адже це так важливо, як ти їдеш. Якщо з теплою атмосферою і новими враженнями – то і настрій одразу покращується, а їзда додому перетворюється на цікаву пригоду, яку згодом можна переказати вдома своїм рідним.
– Мене дуже здивувало, коли я вперше сіла на тролейбус-музей, –ділиться враженнями пенсіонерка Надія Степанівна Гусак, – колись я жартувала, що такі от тролейбуси, це мої однолітки і їх давно уже треба списати. А коли проїхалася вперше, то була приємно здивована. Я запам’ятала маршрут і тоді навіть хотіла своїй внучці показати, що не весь громадський транспорт однаковий.
Також пасажири дуже часто жартують, мовляв, цей тролейбус з «євроремонтом» і хорошим “тюнінгом”.
– Це дуже правильно, що такий транспорт їздить нашими дорогами. Сідаєш у звичайний собі тролейбус, а потрапляєш у музей. Таке зацікавлює. Але мені здається, що такі тролейбуси не повинні їздити кожного дня вулицями міста, – зізнається пасажир Михайло Василишин. – Ось паркет уже починається зношуватися. Наші люди дуже безвідповідальні у тому, що стосується громадського майна. Можливо було б краще, якби подібні тролейбуси робили якісь екскурсії туристам чи просто курсували у якісь святкові дні.
До речі, пасажири тролейбусів вважають, що якщо комусь пощастило курсувати екскурсійним “рогатим”, то значить його чекає удача протягом усього дня. Адже подібних ретро-тролейбусів, які ще й у хорошому стані в Україні дуже мало. Вигідний тролейбус і фінансово, адже проїзд там коштує всього гривню п’ятдесят, а учням або ж студентам можна прокататись всього за одну гривню.
Коментарі вимкнені.