У Тернополі презентували фільм, що смішною ціною відкрив “Білі плями” історії
Фільм «Служба безпеки ОУН. Зачинені двері» презентували у Тернополі. В «Перемогу», як і сподівалися присутні, приїхав сам режисер – донеччанин Віталій Загоруйко. Саме він своєю роботою відкрив «білу пляму» у історії націоналістів. Глядачів виявилося чимало – весь зал був заповнений. Здебільшого це були пенсіонери, але два десятки студентів нарахувати можна було.
Біля входу у зал стояли повстанці у військових строях – це були «новоспечені» актори зі стрічки. Адже у цьому фільмі вони дебютували, не маючи жодної акторської освіти. Як розповів Любомир Горбач, голова товариства пошуку жертв війни «Пам’ять»: «Виконання ролей хлопцями, без відповідної освіти, свідчить про патріотизм. Адже у їхніх жилах тече кров повстанців, і тому вони підходили до акторської гри настільки правдиво».
– У фільмі лише картинка є художньою. Вся інформація достовірна – немає ніякої брехні, ніякого лукавства, – говорить режисер Віталій Загоруйко. Він розповів, що й раніше досліджував повстанську тематику і так сформувалася ідея зробити фільм. – Адже про службу безпеки ОУН є багато міфів, легенд, що «посолені» пропагандою, яку треба зафарбовувати сьогодні жовто-блакитними або червоно-чорними кольорами.
Зйомки відбувалися на Львівщині, де є велика підтримка націоналістів. Та й не усюди в Україні вітали ініціативу фільму. А у деяких містах навіть спеціально створювали умови, щоб організатори відмовилися показувати український фільм.
Бюджет фільму є невеликий, проте режисер точної суми не називає: «Бюджет я не хочу оприлюднювати, щоб не сміялися люди, які «тусуються» по нічних клубах. Їм стане смішно, коли вони дізнаються наскільки це невеликі кошти».
Наразі цей фільм презентують лише на Західній Україні, зокрема уже відбулися перегляди у Львові, Івано-Франківську, а от у Східних областях його показувати не будуть.
– Немає сенсу там його презентувати, – кже режисер. – Люди бояться, то для чого доказувати їм те, чого вони апріорі не хочуть сприйняти?
Віталій Загоруйко запевняє, що фільм про націоналістів буде не останнім. «Я буду і далі цим займатися, бо сьогодні ніхто цього не робить. Цей фільм буде першим, який стосується української історії. Адже національна тематика – моя доля», – підсумовує режисер.
До речі, цей фільм також продемонструють у всіх школах Тернополя. Адже на презентації був присутній голова Тернопільської обласної ради, який і закупив у режисера із такою ціллю одразу 30 дисків з фільмом.
Мар’яна Зварич, Погляд
“Адже на презентації був присутній голова Тернопільської обласної ради, який і закупив у режисера із такою ціллю одразу 30 дисків з фільмом”…???
З обласного бюджету було виділено 30 тисяч гривень на створення цього фільму!
Фільм ще у лютому також презентували у Києві(КУН та МНК). А те, що показувати на Сході немає сенсу- ПОВНИЙ БРЄД!
Я не говорив, що немає сенсу показувати на Сході. Я сказав, що немає сенсу пропонувати це, наприклад, директорам донецьких кінотеатрів, бо вони бояться такі речі показувати. То ж який сенс даремне витрачати час? Просто подібна ситуація вже трапилась у Вінниці під час переговорів із директором одного із місцевих кінотеатрів. Вельмишановна пані журналіст не зовсім точно відтворила мою думку, тому вимушений відписатися в коментарях. З повагою, Віталій Загоруйко.