У Тернополі такого ще не було – масово гине риба, – каже завідувач парку
В одному зі ставків тернопільського парку “Топільче” масово гине риба. Вже кілька днів десятки рибин спливають на поверхню води, сьогодні мертвої риби різної величини було найбільше. Про причини масової загибелі наразі не говорять ні в парку “Топільче”, ні в Тернопільрибоохороні. Фахівці взяли проби води, результати будуть відомі вже наступного тижня. Тим часом працівники парку рибу з поверхні води збирають та утилізовують. Станом на сьогодні виловили понад 100 кілограмів мертвої риби, повідомляє TV-4.
Більше сотні мертвих рибин різної величини та водяна ондатра – таку картину спостерігають та вдихають жахливий сморід тернополяни в парку “Топільче” вже кілька днів. Такого, пригадують відвідувачі гідропарку, ще не бачили.
Пан Володимир, тернополянин: “Це неприємно мені бачити, і в мене думки виникають, чому? І відповідь напевно через те, що захаращуються ці канали, не очищаються і риба показала себе, що не може вижити в цих умовах, хоча, мені цей гідропарк дуже подобається і я люблю тут відпочивати”.
Пан Олександр, тернополянин:“Бачу, що потравили рибу, а хто? Незнаю, це вже днів 5-6, як тільки закінчували той іподром, то та риба повспливала”.
Все почалось кілька днів тому, розповідає завідувач парку “Топільче”, спочатку по кілька штук, далі десятками, а вже нині більше сотні рибин сплили на поверхню води. Окунь, короп, линь, вага найбільшої рибини – приблизно 2 кілограми. Знайшли біля берега й мертву водяну ондатру. У гідропарку припускають, можливо риба дохне через водорослі. Припускають, що у ставок щось висипали чи вилили.
Юрій Бойко, завідувач парку “Топільче” Тернополя: “Раз в три місяці ми все кропимо від комарів, дезинфікуємо, я не розумію, така ситуація склалась, ну приблизно кілограм 100 риби загинуло, причини не можу назвати, такого ще не було, я без поняття, що сталось. Ми пробували такими способами чистити канали, водойми і не получається, бо чим більше ми порушуємо ті водорослі, вони все більше розпускаються. І можливо вони забирають кисень, тому вона й поспливала – нехватка кисню”.
Остаточну причину загибелі риби у парку “Топільче” має встановити відповідна комісія у складі фахівців рибоохорони та екоінспекції. Взяли пробу води, поки нічого підозрілого немає. Проте, чи загибель риби на цьому припиниться, рибоохоронці не впенені.
Денис Коваль, завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Тернопільрибоохорони: “Ймовірність є завжди, але причини виявити зараз не можемо, тому, що на наявність даної водойми, вода в принципі чиста, прозора, без стороннього запаху, крім запаху вже від загиблих трупів водних біоресурсів, оскільки так, то мусимо чекати на дослідження лабораторії”.
Результати дослідження лабораторії оприлюднять вже наступного тижня. Тим часом нині пообіді на ставку почали актично прибирати. Працівники парку “Топільче” обіцяють сьогодні ж усю рибу визбирати і закопати у землю.
Коментарі вимкнені.