Василь Лукін: “Важливо зберегти історичну цінність Тернополя”

Лукін Василь
Лукін Василь

У четвер, 20 грудня, відбулася чергова сесія Тернопільської міської ради. Депутати прийняли понад 100 проектів, і одним з найактивніших під час їх обговорення був керівник фракції Партії регіонів Василь Лукін, який вніс кілька важливих поправок до проектів рішення.
Зокрема, під час обговорення доповнень до «Програми збереження культурної спадщини міста Тернополя на 2012 — 2015 роки» Василь Лукін зауважив, що незважаючи на великі втрати історичного архітектурного фонду, в місті збереглося чимало забудов, що репрезентують європейську стилеву моду різних епох, традиції місцевої народної архітектури. Загальний вигляд багатьох з цих будинків переважно зберігся в історичній іконографії. Необхідно повернути втрачені елементи благоустрою, мощення, відтворити малі архітектурні форми. Встановлення нових пам’ятників повинно базуватися на попередніх історичних дослідженнях та обґрунтуваннях доцільності.
Як зазначив Василь Лукін, пропонується проект рішення, в якому не тільки зібрані всі пам’ятки культури в нашому місті, а й з’являється надія, що за ними нарешті встановлять відповідний контроль та нагляд.
— Важливо, що пропонується провести інвентаризацію історичної забудови з визначенням її цінності і ступеня збереженості, — наголосив Василь Лукін. — Незабаром ми розглядатимемо бюджет на 2013-ий рік, тож я пропоную дати відповідне протокольне доручення, щоб на цю програму були передбачені кошти. Буду також пропонувати, щоб у план роботи Тернопільської міської ради на 2013-ий рік ми включили питання про заслуховування звіту, що саме зроблено щодо збереження памяток культури.
Депутат також запропонував дати доручення управлінню культури разом з відділом міжнародного співробітництва опрацювати можливість залучення грантових коштів на фінансування цієї програми. У підсумку пропозиції Василя Лукіна були внесені доповненням до проекту рішення.
Під час обговорення внесення доповнень до програми «Освіта.Тернопіль 2012-2016» Василь Лукін запропонував преміювати на конкурсній основі вчителів та учнів шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов. У Тернополі є школи з поглибленим вивченням іноземних мов, і учні цих шкіл, окрім конкурсів із загальноосвітніх предметів, беруть участь в різних заходах свого профілю. На думку депутата, варто дані про це систематизувати, узагальнити та доповнити програму переліком обраних, на думку управління освіти, спеціалізованих конкурсів.
— До речі, — сказав Василь Лукін, — у контексті співпраці з містами-побратимами і партнерами нам варто задуматися над школою з поглибленим вивченням польської мови. Гадаю, що всі передумови для цього є, тим більше, що в педагогічному університеті теж є така спеціальність. До Тернополя часто навідується Генеральний консул Польщі, тому такий крок буде сприяти налагодженню тісніших торгово-економічних зв’язків між польськими містами-побратимами та Тернополем.
Після дискусії щодо виступу депутата між Василем Лукіним та начальником управління освіти Ольгою Похиляк, а також головуючим, більшість пропозицій отримали позитивне сприйняття.
Під час обговорення програми міжнародної співпраці Василь Лукін мав низку пропозицій, тож звернувся до депутатів з трибуни. На його думку, співпраця з містами-побратимами Тернополя не повинна обмежуватися лише гуманітарним блоком питань, як це наразі є. Пріоритетом, на думку депутата, повинні стати економічні та інвестиційні проекти.
— Зокрема, можна налагоджувати співпрацю для бізнес-еліт нашого міста — семінари, навчання, практика, обмін досвідом, тощо, — зазначив Василь Лукін. — Необхідно запрошувати бізнесменів з інших країн не лише на інвестиційні форуми, а й пропонувати інвестиційні пропозиції впродовж всього календарного року. Аналогічні проекти можна реалізовувати і для депутатів, які представляють комісії економічного напрямку в місцевих радах міст-партнерів.
Доповідь депутата була сприйнята в залі позитивно і деякі з пропозицій були розглянуті при доповненнях до проекту рішення.
Звіт щодо обох програм, до яких він вносив пропозиції, Василь Лукін запропонував заслухати у ІV кварталі 2013-го року, і ця ідея була взята до уваги при доповненнях до проекту рішення.

Дмитро Звіробій

Коментарі вимкнені.