«Вишивка та вишивання – генетична потреба українців», – Віктор Овчарук про проект «Образ і слово Кобзаря у вишиванці» та рушник єднання

2 серпня у приміщенні Тернопільської обласної ради відбулася презентація галереї вишитих портретів Тараса Шевченка у проекті «Образ і слово Кобзаря у вишивці».

Цей проект –  ініціатива заслуженого майстра народної творчості Григорія Кисіля, який розробив схеми портретів Кобзаря та допоміг втілили їх у життя. Відтак, Майже 80 вишивальниць з Полтавщини та Черкащини створили справжнє диво – 74 портрети нашого пророка та генія Тараса Шевченка й вишиті фрагменти з його творів.

Унікальний захід поєднали з ще однією знаковою подією – передачею вишитого рушника єднання від черкащан полтавчанам.

Привітав авторів проекту та учасників заходу голова обласної ради Віктор Овчарук.

 – Вишивка та вишивання – генетична потреба українців. Символічно, що саме сьогодні, у день відкриття виставки вишитих портретів Кобзаря, відбувається ще одна знакова подія – передача  рушника єднання. Це – найбільш сакральний елемент самобутності нашого народу, генетичний код нації. Адже, ним сповивали новонароджене дитя, з ним виряджали у доросле життя синів та доньок. І саме вишитий рушник, який є одним із ідентифікаторів української нації, нині виконує ще одну важливу місію – єднає нашу державу від заходу і до сходу, від півночі і до півдня. Рушник єднання заснований у Тернополі. На ньому мають бути вишивки з традиційним орнаментом усіх областей України та Криму, а також з 25-ти країн, де компактно проживають українці. На 12-ти метрах уже позначені Тернопільщина, Франківщина, Канада, Польща і Німеччина. Вишита є і Черкащина, яка власне сьогодні передає естафету Полтавщині. І знову символіка – Черкащину вишивали майстрині з Канева – усипальниці великого Кобзаря. Нехай легко кладуться візерунки усім вишивальницям. Нехай оберіг України нас єднає та оберігає і весь світ ще раз переконається у різнобарв’ї та багатстві нашої нації, – звернувся до присутніх Віктор Овчарук.

Коментарі вимкнені.