Як міський голова Тернополя діалог з пресою відновлював (плюси і мінуси)

20 березня міський голова Тернополя Сергій Надал зустрівся з представниками ЗМІ.

Такий формат зустрічі міська рада започаткувала вперше, адже журналістам пропонували надсилати свої запитання до очільника міста завчасно (!) – для належної підготовки інформації. Але, як би там не було, діалог відбувся і, як запевнив Сергій Віталійович, зустрічі з першими особами міста тепер будуть щотижневими. Таке рішення отримало схвальні відгуки в журналістському середовищі.

“Погляд” спробував дослідити позитивні моменти зустрічі, та ті прорахунки, яких наступного разу можна буде уникнути.

+1

Великий плюс – відбувся діалог. Те, що влада відкрита до спілкування – вигідно не лише журналістам, які хочуть розібратися у тих чи інших проблемних питаннях з життя міста та діяльності його керівної ланки, а й для громадькості, яка через ЗМІ дізнається відповіді.

Колись у Тернополі вже була традиція щотижневої “кави з мером”, але в 2013-му Надал радо спілкувася з журналістами лише вигідних йому ЗМІ. Тому “березнева” ініціатива мера щодо частих зустрічей з пресою, у декого вселяє довіру, у декого підозру, а у декого – можливість випустити пару. В любому випадку, журналісти мають вибір: йти сьогодні на брифінг/прес-конференцію/каву з редакторами і мером/зустріч з представниками влади/тощо. А наявність вибору – це досить хороша ілюзія демократії.

+2

Можна було надсилати свої питання завчасно, аби мер мав час підготувати ґрунтовні відповіді, а також задавати спонтанні запитання, які могли виникнути в ході спілкування.

Редактор “Тернопільського Тижня” Віталій Гнатюк не був присутній на зустрічі. Каже що відколи при владі у Тернополі “патріоти” Надал з побратимами, ніхто з представників “ТТ” принципово не ходить на “пресухи-кавування-брифінги” влади Тернополя.

–   Не відвідали ми цей захід і тепер. Але, до честі мера і його команди, визнаємо – на ті питання, які були задані від нашого сайту, пан Надал відповів. В якій формі та як – це питання наших наступних публікацій, – каже пан Віталій.

+3

Сергій Надал пообіцяв журналістам прес-конференцію свого найвпливовішого заступника – Володимира Камінського, який курує ряд найважливіших питань з життя міста: архітектура, транспорт, комунальне майно, земельні, квартирні питання… Саме з підписом цього чиновника мешканцям надходить “левова частка” відповідей на запити.

Окрім того, Сергій Віталійович повідомив, що міська рада вводить практику щотижневих прес-конференцій також і з начальниками управлінь.

+4

Велася онлайн-трансляція зустрічі і була можливість транслювати її на усі новинні сайти Тернополя. Кожен користувач інтернету міг не виходячи із дому слідкувати за перебігом прес-конференції міського голови Тернополя.

– 1

Онлайн-трансляцією довелося, мабуть, скористатися і деяким працівникам ЗМІ: на жаль, не всі бажаючі змогли потрапити на спілкування з мером.

Андрій ВербицькийЯк розповів “Погляду” журналіст газети “Свобода” Андрій Вербіцький – його не пропустили охоронці, бо їм заборонив депутат міської ради Юрій Фартушняк. Особистий політтехнолог мера мотивував це тим, що Андрій не акредитувався на даний захід. Хоча акредитацію журналісти проходили у прес-секретаря міської ради Каті Калуш, а не в пана Юрія. Чому він того дня виконував роль і керівника прес-служби, і охоронця – “Погляду” невідомо.

Колеги-журналісти розповіли, що на зустріч з мером не могла потрапити і одна із членкинь Національної Спілки Журналістів України. Її теж начебто зупинив Юрій Фартушняк.

–   Акредитація вразила. Такий “пропускний режим” бачила хіба під час приїзду Президентів, – каже власкор НРКУ, редактор радіо РОКС Наталка Колтун. – Найцікавіше, що в залі були окремі люди, які називають себе представниками ЗМІ, тим часом нікуди не дописують, у той час як відомі журналісти не проходили “фейс-контроль” на вахті.

– 2

Найбільшим мінусом є те, що попри наперед задані питання, журналісти не отримали вичерпних відповідей. Принаймні, на більшість із них. Так, міський голова “лив водичку”, відповідаючи на запитання журналістки “RIA плюс” Ірини Белякової та редактора “Тернопільського тижня” Віталія Гнатюка.

Як розповіла «Погляду» Ірина Белякова, Сергій Віталійович не дав відповіді на всі питання, які вона підготувала від редакції. А на ті питання від RIA плюс, які йому все ж підійшли, відповіді були вичерпними лише на 80%.

– 3

Незважаючи на те, що міський голова знав, що у журналістів назбиралося чимало проблемних, гострих, актуальних питань, він запланував для цієї зустрічі лише годину. Цього часу виявилося замало для того, аби зачитати усі питання, які надіслали журналісти різних ЗМІ Тернополя міському голові наперед.

Наталка КолтунВласкор НРКУ, редактор радіо РОКС Наталка Колтун з цього приводу каже:

–   Прес-конференція в режимі он-лайн – новий формат, але я, мабуть, консерватор, бо хотілося таки з міським головою конструктивного діалогу (який у нас завжди був), а не відповідей у “кліповому” режимі. Власне, тому не вважала за доцільне ставити запитання, а радше спостерігала за процесом.

Журналіст сайту “Сорока” Олена Рожко:

–   Я зрозуміла, що фомат “попередні питання – звіт по них” видався мерові зручним. Так він провів прес-конференцію з “Тернопільською правозахисною групою” у середу, так зустрівся і з нами у четвер. Нарікати, напевне, можу лише на себе, бо своїх питань не надіслала наперед. Але, як на мене, варто або запрошувати менше журналістів, або відводити на таку зустріч більше часу.

– 4

Можливо саме через брак часу міський голова відповідав на надіслані запитання вибірково.

Як розповіла “Погляду” журналіст RIA плюс Ірина Белякова, вона не отримала відповідей на деякі свої запитання, які надсилала прес-секретарю напередодні. Так, мер оминув питання про начальницю Управління освіти і науки міської ради Ольгу Похиляк, яка нещодавно потрапила до суду, а також про корупцію в дитячих садочках. І не сказав, коли виконає свою обіцянку, яку дав ще наприкінці 2010-го року: запросити журналістів до себе додому.

-5

Відео з цієї зустрічі є вже у мережі Youtube, але одне із питань журналіста “Погляду” – вирізали.

P.S.

Надіємось, що в міській раді з розумінням поставляться до зауважень тернопільських журналістів, і наступного разу (а ми не сумніваємося, що він буде), мінусів ми уже не зможемо знайти.

Люба Вовк, Надія Греса, Юзя Мельник, новини Тернополя “Погляд”

 

-1 thoughts on “Як міський голова Тернополя діалог з пресою відновлював (плюси і мінуси)

  • 21:30 | 21.03.2014 о 21:30
    Permalink

    Ого! Надал не ховається! Проводить прес-конференцію з он-лайн трансляцією. Молодець!

Коментарі вимкнені.