Як за добу тернополяни пробігли 100 км

У Тернополі цими днями відбулася акція-забіг «Супермарафон», суть якої у подоланні 100 км за 24 год. «Файні мандри» на чолі з Романом Задорожним виступили ініціаторами проведення цього року такого змагання у Тернополі. Адже подібні турніри уже традиційні – на Тернопільщині проводять з 1997 року.

На старті, попри очікування організаторів, було аж більше 30 людей, що хотіли випробувати долю і перевірити гасло марафону: «Спробуй перемогти принаймі самого себе!». Щодо учасників, то будь-хто міг брати участь у марафоні. Не обмежували спортсменів від 16 років навіть за станом здоров’я. Головне, що кожен відповідальний був сам за своє життя.

Цьогоріч марафонці прибули зі Львівщини, Тернопільщини, Києва і уже навіть із Санкт-Петербургу.

–       Головне – бажання, – пояснює організатор Роман Задорожний. – Частина учасників кожного року сходить з дистанції, а наступного неодмінно приходять до фінішу.

Він же пояснює, що кожні 25 км для марафонців була вода, теплий чай та перекуси. Крім того, був супровід велосипедами та автомобілем Проте багато хто не дійшов до фінішу і сходив зі змагань навіть на половині дорозі. Проте це не засмучує організаторів, бо тут  потрібна серйозна фізична підготовка. А от радує їх участь дівчат у змаганнях, яких цьогоріч було аж троє.

Так серед усіх претендентів на подолання 100 км знайшлися четверо сміливців, що подолали увесь шлях – двоє учасників з Тернопільщини, один з Києва та переможець з часом 13 год. 14 хв. Геннадій Логвиненко із Санкт-Петербургу.

–       Де б не мешкав українець, –  розповідає українською мовою з акцентом Генадій Логвиненко. – Він залишається українцем. Мені дуже подобається, що пробіг – це у першу чергу на пам’ять наших українських героїв. Дуже радий, що у забігу прийняв участь представник як і Сходу, так і української діаспори у моїй особі.

Організатори, окрім вражень від цього супермарафону, ще й поділилися даними, за якими проходив марафон на Тернопільщині впродовж років. Виявляється, найшвидше на початку ХХІ ст. пробігли 100 км хлопці, які займалися атлетичним бігом, із результатом 9 год. 15 хв., а от найпізніше у інших змаганнях фінішувала дівчина із результатом 22 год.

Хоч результати різні, проте кожен, хто доходить до фінішу є переможець. Тому такий марафон на Тернопіллі буде продовжувати проходити по маршруту, що нагадує форму трикутника: Тернопіль – Зборів – Козова – Тернопіль.

 

Мар’яна Зварич, Погляд

Коментарі вимкнені.