«Життя під час війни: виклики та ресурси журналістської професійної діяльності» – Український кризовий медіа-центр організував тренінг для медійників

25 січня Львів приймав журналістів з шести регіонів України. Тренінг для  представників медіа «Життя під час війни: виклики та ресурси журналістської професійної діяльності»  організував Український кризовий медіа-центр у межах діяльності Програми USAID DOBRE.

Кандидатка психологічних наук, Президентки української асоціації гештальт-терапії Лариси Дідковської  розповіла медійникам про способи утримання стійкості до викликів та інструменти відновлення власних ресурсів.

 «Кожен із нас повинен максимально робити те, що він найкраще може і вміє, – пояснила тренерка. – Якщо те, що ви робите, приносить більшу користь для людей, для нашої країни чи для її відновлення після перемоги, – тоді ви на своєму місці найбільшої ефективності».

Лариса Дідковська разом із учасниками тренінгу напрацювали кейс психологічних інструментів, які повинні допомогти їм долати емоційних виклики сьогодення, серед них:

✅ Досліджуйте свої емоційні прояви замість бажання змінити себе. Не картайте себе, що робите щось менше, ніж як це хотіла би бачити ваша авдиторія. Зосередьтеся на своїй роботі, адже це і є ваше місце максимальної ефективності сьогодні.
✅ Набувайте опору в актуальному моменті замість напруженого очікування. Правильно організовуйте свій тайм-менеджмент, збалансовуючи роботу та відпочинок.
✅ Ведіть переговори із собою замість оцінювання себе. Адаптуйтеся під ті реалії, які ви не спроможні змінити.

І головне – шукайте особистісні ресурси, які можуть призвести до переживання щастя, сили, впевненості, адже вони потрібні вам для розв’язання проблем та допомагає адаптуватися до стресових ситуацій.

Ось ще кілька порад від  Лариси Дідковської.

🟢 Під час тривожності, стресу ми фіксуємося на своєму страхові. Як вийти з цієї ситуації? Потрібно допомогти людині «включити» голову. Пригадайте, як волонтери виводили зі стресу переселенців, які рятувалися від війни. Вони зосереджували уваги цих людей на виборі: «Ви хочете чаю чи кави? Вам потрібен одяг чи взуття?».

🟢 Головний маркер психічного здоров’я – адаптація. Якщо ви дозволили собі прожити тривогу і напругу, організм повернеться до свого звичного режиму функціонування і стрес «вирішиться».

🟢 Найкращий спосіб подолати психоемоційне вигорання – це стабільність для організму. Чергуйте роботу і відпочинок. Цей баланс можна тримати через зміну виду діяльності. Якщо займаєтеся інтелектуальною роботою, слід перемкнутися на фізичну діяльність і навпаки.

Коментарі вимкнені.