Тернопільська обласна рада впевнено крокує до перевиборів, – експерт

Трішки пригадаю предісторію, що привела до ситуації, котра склалася із обласною виборчою комісією, а й в підсумку обласною радою. 15 вересня 2010 р. ЦВК згідно зі своєю постановю сфоромувала Тернопільську обласну виборчу комісію у складі 18 осіб, за поданням політичних партій ВО «Батьківщина» (3-є членів), НРУ (2), Партії регіонів (3), Народної партії (3), КПУ (3), «Нашої України» (1), «Фронту Змін» (1), ВО «Свобода» (1) та «Громадянської позиції» (1). Головою комісії за квотою ВО «Батьківщина» став Олег Чемний, якого вже 24 вересня звільнили від виконання обов’язків голови комісії, а 27 вересня головою призначили Володимира Гумницького (Народна партія), який 6 жовтня 2010 р. також склав повноваження голови, на його місце тоді ж призначили Сергія Іщенка (КПУ). За цей час написали заяви про припинення повноважень або були відкликані: О. Чемний, світлої пам’яті Олексій Дацко («Батьківщина»), Андрій Цибульський («Батьківщина»), Ольга Левчук (КПУ), Вікторія Жидка (КПУ) та ін.

Згідно постанови ЦВК від 11 лютого 2013 р. достроково припинено повноваження усього складу Тернопільської обласної виборчої комісії у зв’язку із систематичними та грубими порушеннями нею Конституції України та Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Далі у Постанові йдеться «Суб’єктам подання кандидатур членів комісії, повноваження яких достроково припинено, не пізніше 12 години 13 лютого 2013 року подати до Центральної виборчої комісії кандидатури для включення до складу Тернопільської обласної виборчої комісії замість вибулих.

Це означає, що нову обласну виборчу комісію можуть не встигнути сформувати, а якщо й сформують то вона може нічим не відрізнятися від попередньої, давайте проаналізуємо: Партія регіонів – 3 члени, Народна партія – 3, КПУ – 3, разом 9 осіб, тобто половина складу, без їх згоди знову нові депутати можуть бути не введені. Також невідомо, яку позицію може зайняти «Батьківщина», яка нині не представлена у Тернопільській обласній раді, народний депутат Василь Деревляний вже не одноразово натякав, що потрібні перевибори до обласної ради.

Ще до початку другого пленарне засідання 45-ої сесії обласної ради було відомо, що воно не відбудеться, оскільки не буде кворуму. Швидше за все, якщо не будуть введені нові депутати матимемо чергові перевибори, нагадаю, що вже третій місяць як депутати обласної ради не можуть зібратися на сесію та прийняти бюджет. На жаль, заручниками політичних протистоянь стали пересічні мешканці краю, передусім бюджетники, які не отримують в повному обсязі заробітні плати. Обласним депутатам варто думати перш за все про людей та вчитися знаходити компроміси. Обласна рада впевнено крокує до перевиборів.

 

Віктор Уніят, керівник Тернопільського представництва Інститу української політики.

 

Коментарі вимкнені.