На Симоненка перекрили дорогу – люди протестують проти спорудження багатоповерхівки під вікнами (фото, відео)
Кілька десятків тернополян сьогодні перекрили вулицю Симоненка. Люди протестували проти ущільнення забудови і спорудження багатоповерхівки поряд з притулком Святого Антонія та за кілька метрів від житлового будинку за адресою Симоненка,1 .
- Майже десять років тут будували притулок для самотніх людей, сиріт, безпритульних, – каже місцева жителька пані Оксана. – Священики знайшли кошти у іноземних інвесторів. А сьогодні тут наші забудовники хочуть побудувати багатоповерхівку і закрити сонце і світло і для нашого будинку і для притулку.
Люди прийшли з плакатами «Ні хмарочосам», «Залишіть вулицю Симоненка у спокої», «На нашому мікрорайоні достатньо висоток», «Дайте нам сонце».
Люди хвилюються, що під час копання котловану порушиться фундамент їхнього будинку, адже знаходяться вони дуже близько одне від одного.
Перехожі тернополяни зупинялися, розпитували, що тут відбувається і відверто дивувалися, як на такій невеликій ділянці може вміститися 11-поверхівка. Та виявляється може. ..
- Ми шоковані тим, що відбуваєтсья у нашому місті, – Вже цілий рік боремося із цим беззаконням. Священики старалися зробити щось добре – притулок, який дійсно потрібен нашому місту. Натомість ділки дбають лише про те, що набити свої кишені.
З людьми на акцію протесту прийшли і депутати міської ради Андрій Газилишин, Любомир Балук та Наталя Шоломейчук.
- До 2015 року тут був недобудований магазин, який належав Малику Дмитру, – розповідає Андрій Газилишин. – У 2015 році він подає документи на сесію міської ради і цей магазин разом з ділянкою розміром 6 сотих передає своєму сину Малику Т.Д. Сесія міської ради долучає ще 5 сотих і передає йому. На території такого розміру вже можливо будувати багатоповерхівку. Згідно з планом зонування ця ділянка є торгівельною зоною, а 11-поверховий будинок можна будувати, коли є зона Ж4. Тож це вже порушення. Загалом під час проектування будинку не врахували, що тут знаходиться притулок і котельня.
- Це порушення багатьох державних будівельних норм, – додає Любомир Балук. – Від котельні до будинку буде 3,5 метри. Це дуже мала відстань. Під’їзд до будинку має бути круговий – цього теж немає. Вони захопили частину дороги, яка йде до притулку, тож туди доїзду теж не буде. Це питання вивчає держархбудінспекція, тому до 22 травня ми чекаємо на висновки фахівців. Також священик отець Іван, який займався спорудженням притулку запропонував звернутися до місько ради, щоб виділила підприємцю іншу ділянку. Натомість тут облаштувати сквер. Місцеві жителі цю ідею підтримують.
Сьогодні вранці підприємець спробував в’їхати на територію будівництва. Однак люди разом з депутатами не дозволили йому це зробити. Кажуть, відступити не збираються. Не хочуть, аби їх рідне місто, їх район і вулицю перетворювали на «шанхай» непродуманою і хаотичною забудовою.
Коментарі вимкнені.