Хто на Тернопільщині церковні дзвони обміняв на футбольну форму
Сьогодні я відвідав Тернопільські архіви і ознайомився з документами про нашу Святиню — Церкву Вознесіння. Мене цікавила інфомація про церковні дзвони. Коли вони виготовлені, де і як. Це велика цінність. Практично такі дзвони були ще у Почаєві. Святий, мелодійний звук лунав при гарній і тихій погоді до сіл Бутин і Бодаки. Всі навкруги милувалися Божими звуками Вознесенського Храму. Та Вишнівецьким комуністам і атеїстам це стояло поперек горла. На меті було одне не тільки заборонити цей Святий звук, а зняти і знищити.
Це основне питання і розглядалося районним райкомом партії. За вказівкою першого секретаря було зібрано більше десяти заяв від жителів нашого містечка. Хто писав? А місцеві комуністи, які мали невеличкі посади та колишні “стрибки”.
Це протягом місяця було все зібрано. Я не буду зараз детально все писати. На засіданні були разглянуті ці заяви. Ще в кожній заяві було чітко вказано що робити з дзвонами. На металолом. Нагадаю ціну. Дві копійки за кілограм металу. Але якого металу, і якої цінності ці дзвони. І тільки на одній заяві було чітко написано, щоб кошти вилучені від здачі дзвонів передати на закупівлю футбольної форми. А футбольну форму мали закупити для Вишнівецької команди. Ще на цьому засіданні було прозвітовано про стадіон. Хвалилися комуністи що такого стадіону як у Вишнівці ніхто не має по всій області. А тепер за непотрібні дзвони ще форму куплять. Так що дзвони Святині поміняли Вишнівчанам на форму. Як саме знімали з дзіниці дзвони коротко буде описано згодом.
I що. пане Кривокульський, це росiяни вам робили. Нi. шановний. це робили моi земляки. моi односельцi. котрi готовi за посаду вбити один одного. I нема чого зараз складати вину на Росiю. Це були нашi з вами земляки. I зараз такi ж самi вони – зажерливi хапуги, тiльки час iнший. а поряднiсть така сама – передаеться з поколiння в поколiння.