На Теребовлянщині вшанували Михайла Бойчука (фото)

13 липня в с. Романівка Теребовлянського району відбувся мітинг-реквієм приурочений до 75-річниці трагічної загибелі українського художника- монументаліста  Михайла Бойчука.

Вшанувати митця приїхали Богдан Хаварівський – голова обласного меморіалу імені Стуса, Ігор Дуда  – директор обласного художнього музею,  Ігор Дорош – голова ТОО національної спілки художників України,  Степан Костюк  – директор обласного краєзнавчого музею, Ярослав Кравецький – професор Львівської національної академії  мистецтв, Микола Шевчук – художник, лауреат обласної премії мистецтва імені Михайла Бойчука,  автор пам’ятника братів Бойчуків в с.Романівка – Борис Рудий, а також представники районної та обласної влади.

Михайло Бойчук  – український художник, маляр-монументаліст, лідер групи «бойчукістів», один із засновників монументального мистецтва України 20 століття, представник Розстріляного відродження. Народився в с. Романівка Теребовлянського району,  навчався в студії Ю. Панькевича у Львові,  Віденській академії мистецтв, потім — у Леона Вичулковського в Краківській академії, яку закінчив зі срібною медаллю.  Потім поїхав вчитися до Мюнхенської академії, а тоді на кілька років — до Парижу, де він стає одним із засновників української громади. Студіюючи в Парижi історію мистецтв, художник невдовзі прийшов  до орієнтації на мистецтво Візантії й Київської Русі. 1909 він засновує тут майстерню неовізантійського мистецтва, яка стала початком його творчої школи. У 1910—1911 роках він бував також в Італії, де вивчав твори монументального мистецтва, передусім періоду проторенесансу, опановував різні технічні прийоми в темпері та фресці.  З 1924 року він професор Київського художнього інституту. 25 листопада 1936 органи НКВС заарештували Михайла Львовича Бойчука, а 13 липня 1937 в Києві разом з його талановитими учнями Іваном Падалкою та Василем Седляром розстріляли.

Анна-Лілія Кокора, Новини з Теребовлі “Погляд”

Коментарі вимкнені.