На Збаражчині відтворили один з боїв УПА та встановили пам’ятний знак

У неділю, 18 червня, у в урочищі Зімно, поблизу села Бодаки на Збаражчині відбулася масштабна подія присвячена воїнам УПА.

На цьому місці 73 роки тому відбувся останній бій 44-ох героїв з Бодаків, Лоз та інших сіл Вишнівеччини.

У рамках відзначення пам’ятної дати, організували виставки фотографій тих героїчних часів та новітньої зброї. Також відбулася Хресна хода до місця загибелі українських героїв, де місці однієї із трьох криївок насипано символічну могилу, встановлено пам’ятний знак.

– На цьому місці земля просякла кров’ю українських воїнів, які віддали життя за незалежність, за майбутнє поколінь. Сьогодні ми пом’янули їх, сьогодні через 73 роки ми вперше за часів незалежності на обласному рівні проводимо такий захід. Сьогодні вперше закладено камінь Михайло Головком на місці, де буде побудовано меморіальний комплекс, буде прокладена дорога, буде стояти капличка, церковка, де будемо молитися Богу, де будемо віддавати шану нашим Героям, – говорить один із ініціаторів встановлення пам’ятного знаку отець Святослав Швець.

– З приходом більшовиків у 1944 році, КГБ уже знало про розміщення усіх криївок на теренах Вишневецького району, у тому числі в урочищі Зімно, але їм було нецікаво знищити самі криївки, вони були зацікавлену у тому, що в них знаходилися люди і щоб знищити живу силу – так і сталося, – розповідає Ярослав Брега Голова Братва ОУН УПА Збаразького району.

Захід відбувся за сприяння Української православної церкви Київського патріархату, Тернопільської ОДА, Збаразької Дата за участю Всеукраїнського братства ОУН-УПА, громадських організацій «Схід і Захід – єдині», ветеранів АТО, народних обранців. Перед присутніми слово мав нардеп з Тернопільщини, «свободівець» Михайло Головко, який провів паралелі між подіями минулого століття та сучасним життям України.

– Ніхто не має сумніву, що відбувся перелом. Ми стали іншими за три роки війни, ми змінилися. Ні у кого немає облуд, що там – не сусід чи братський народ, а що там агресор, там окупант, що там ворог нашої нації. Влада, щоправда, цього не розуміє, але люди це знають. Будь-яка влада – вона тимчасова, а нація – вічна. І я переконаний, що рано чи пізно, нас чекають великі зміни, перш за все тому, що у нас росте зовсім інша молодь, яка є нашим капіталом, майбутнім, нашим найбільшим скарбом, – переконаний обранець.

-1 thoughts on “На Збаражчині відтворили один з боїв УПА та встановили пам’ятний знак

  • 16:33 | 23.06.2017 о 16:33
    Permalink

    Людмила Димерська та Леонід Фінберґ звинуватили його (Дмитра Донцова – авт.) книжку «Націоналізм» (1926 р.) в повторенні думок Гітлера з «Mein Kampf» (L. Dymerskayaand L. Finberg. The «Willful» Nationalismof Dmytro Dontsov and his Followersin Today’s Ukraine// Antisemitismofthe Ukrainian Radical Nationalists: Ideologyand Policy. — Jerusalem, 1999. — P. 12.). Думаю, что пришло время выступить против против кощунствннного памятника в Бабьем Яру в связи с расстрелом оуновцев, которые о участвовали в Холокосте, занимались мародерством имущества расстрелянных (см. газету Хадашот №1, 2017) и т.п. Кто мог бы это поддержать? 28 ноября, 2016 Львівський історик Ярослав Грицак: “Декомунізація в Україні є нечесною. Ми засуджуємо радянський тоталітарний режим, але нічого не говоримо про націоналізм, який теж був тоталітарною ідеологією. Українські націоналісти мали причетність до геноциду проти єврейського та польського населення в роки Другої світової війни. І про це не треба забувати” https://tribuna.pl.ua/news/ne-bandera-ne-mazepa-yaroslav-gritsak-rozpoviv-hto-ob-yednuye-ukrayintsiv/;http://zik.ua/news/2016/12/01/yaroslav_grytsak_nazvav_imena_yaki_obiednuyut_ukraintsiv_tse_ne_bandera_1001439 «Ми повинні заявити, що багато хто з (ОУН) і (УПА) були вбивцями євреїв», – заявив порталу IzRus екс-голова правління «Яд Вашем» Іцхак Арад, який бився всю війну з нацистами і колабораціоністами в лісах Литви і Белоруссіі.- «організація українських націоналістів поширювала антисемітизм в своїй пропаганді. Її лідери заявляли, що в їх Україні не буде місця москалям, полякам і жидам ». Арад додав, що в рядах УПА, сформованої в 1943 році на базі воєнізованих підрозділів ОУН Бандери, складалися колишні українські поліцаї – учасники геноциду євреїв. Він нагадав, що навесні 1943-го ці працювали на німців поліцаї залишили свої пости і пішли в ліси за призовом ОУН. «УПА вбивала і єврейських утікачів з гетто, особливо на Волині». «Интересно также свидетельство Зыбачинской о том, что зимой 1942 года немцы активно прозводят аресты мельниковцев, в том числе людей, близких к Войновскому, за то,что они грабили имущество убитых евреев, вырывали золотые зубы у расстрелянных жертв Холокоста и переплаляли их.» (Хадашот, №1, 2017). От рук УПА … погибло до 100 тыс. человек, из которых 80-90% – это мирное население…. (Хадашот, №7, 2015) http://versii.com/news/363278/

Коментарі вимкнені.