Продаючи книжки, жителька Тернополя втратила майже 4 тис. грн.

У шахрайську пастку потрапила 28-річна жителька обласного центру. Жінка хотіла продати товар, а натомість втратила кошти.

Зі слів заявниці, нещодавно вона розмістила оголошення про продаж книг на одному з вебсайтів. Згодом їй написав покупець, який  мав намір придбати товар. Незнайомець скинув їй посилання нібито для відправки книг: ттам необхідно було ввести всі дані банківської картки для оплати, що вона й зробила. Не викликав підозр у потерпілої і той факт, що посилання на оплату система безпеки декілька раз блокувала, як підозріле. Тоді псевдопокупець зумів запевнити жінку, що аби на її картку зайшли кошти,  їй самій необхідно зробити грошовий переказ для активації та варифікації картки. В результаті майже 4 тисячі гривень заробив спритний шахрай.

Працівники поліції вкотре наголошують: ні в якому разі не переходьте за підозрілими посиланнями, які в приват надсилають потенційні покупці чи продавці товарів. Зазвичай так працюють аферисти. Їх мета – вивідати якнайбільше конфіденційної інформації про банківський рахунок чи додаток. Також зловмисники часто використовують схему «підтвердження переказу коштів»,  зловживаючи людською довірою та чесністю. Вони надають реквізити власних рахунків, видаючи їх за коди активації картки. Жертва переводить власні кошти на невідомі рахунки і втрачає їх.

Аби не потрапити у аферу:

  • не повідомляйте стороннім даних картки або даних, що можуть бути використані для підтвердження платежів;
  • не виконуйте жодних операцій з “верифікації” карти;
  • у разі сумнівів – телефонуйте до банку за телефоном, вказаним на звороті картки, і уточніть інформацію.

Коментарі вимкнені.