Школа на Тернопільщині буде носити ім’я Сороки
Цього року виповнилося сто років з дня народження видатного націоналіста Михайла Сороки, який є уродженцем Підволочиського району.
Він був учнем Тернопільської української державної гімназії та закінчив Українську реформовану реальну гімназію в Ржевцях біля Праги у Чехії. Також навчався на архітектурному факультеті Празької політехніки. Завзятий пластун був членом ОУН. Після арешту 1934 року найактивніших членів ОУН провід на чолі з Євгеном Коновальцем посилає на рідні землі Михайла Сороку із завданням формувати нові когорти бійців. Уведений у склад Проводу він стає провідником Крайової екзекутиви ОУН на західноукраїнських землях. В 1940 році М.Сорока став членом Крайового Проводу ОУН. Він був під пильним наглядом окупанта і неодноразово попадався їм. За що і отримував арешти і переслідування. Активний та завзятий борець не шкодував свого молодечого життя і віддав себе повністю для боротьби з ворогом супостатом. Коли Михайло Сорока відбував арешт на Воркуті, свої знання він використовував для роботи в геологічних розвідках. Маючи змогу пересуватися, він утворює підпільну організацію “ОУН-Північ”. Одним із головних завдань її було моральне та фізичне збереження українців у таборах та поселеннях. Від 60-х років він відбував покарання у Мордовських таборах. Скрізь, де був Михайло Сорока, він організовував літературні, історичні, релігійні вечори, підтримував в’язнів духовно та ідеологічно, за що його вважали ідейним патріархом політв’язнів радянських концтаборів. Помер Михайло Сорока у Мордовії на 34 році ув’язнення. 21 вересня 1992 року його прах було перепоховано з Мордовії в Україну на Личаківському цвинтарі у Львові. З 60-ти прожитих літ був ув’язнений — 34 роки.
З ініціативи депутатів Підволочиської районної ради від “Свободи” та Кошляківської школи було направлено звернення в районний відділ освіти щодо започаткування процедури присвоєння Кошляківській ЗОШ школи імені Михайла Сороки.
“Підволочиська земля багата на своїх відважних захисників. Тут завжди були є і будуть люди, котрі боротимуться за повне визволення краю від будь-яких окупантів. Михайло Сорока повинен стати прикладом для наслідування молодому поколінню. Бути сильним духом – це мабуть сильніше за будь-що. Тому справжньою гордістю для нас є постать та діяльність Михайла Сороки. Село Кошляки було оплотом повстанського руху опору у ті часи. Тому заслужено є те, що школа носитиме ім’я справжнього захисника свого краю”, – каже депутат Тернопільської обласної ради Роман Навроцький.
Коментарі вимкнені.