Столітні храми під куполами бережуть таємниці…

30 червня до столітнього храму, що у маленькому селі Вірлів на Зборівщині, сьогодні прийшло на літургію багато гостей, священнослужителів та прихожан.

Божественна літургія на честь столітнього ювілею храму Архистратига Михаїла дзвінким співом лунала до небес.

Перші згадки про село Вірлів губляться ще у далекому ХVІІІст. Давня історія села ховає в глибині віків багато таємниць про родину славетного композитора К.Ліпінського .

Не менш цікавою є історія Михайлівської церкви ,що примостилася на горбочку, в затінку розлогих лип, і бере початок з часу заснування села. Храм кілька разів відбудовувався 1783…1846…,а 21.11.1861р. на освяченні храму, після його відбудови, був сам Кароль Ліпінський. У часи Першої світової війни будівля церкви та плебанія згоріли повністю. У 1924 році почали зводити нову деревʼяну (сучасну) будівлю храму, яку освятили у 1927р. За радянських часів з 1961 по 1991р. будівля церкви була закрита. Можна закрити будівлю,але не можна позбавити людей молитви до Бога.

Столітня деревʼяна церква як ковчег у нашому буремному житті. Ошатно прибрані склепіння та душевні церковні співи і молитви створюють атмосферу духовності. Скільки поколінь приходили під покров Архистратига Михаїла, зронивши сльозу скорботи чи вдячності і радості, склонивши коліна у молитвах. За Господнім промислом у маленьке село, що недалеко від Зборова, приходили найвідданіші пастирі ,що пильно у молитвах та любові наставляли парафіян на праведний шлях до Бога .

Наші прадіди у тяжкі часи зводили храм і нам у ці часи лихоліття і війни потрібно залишити для наших нащадків,з цією столітньою сакральною церковицею, віру і духовну скарбницю у Господа .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *