Сувора дисципліна та штрафбат, – як загартовували пластунів на Тернопільщині

Цієї суботи у Долині Змій завершився шестиденний молодіжний вишкільний табір “Лисоня” ім. Івана Гавдиди.
На подію зголосилися 53 молоді людини, проте, не всі здатні пройти крізь вишкільну систему табору і до кінця дійшли лиш 44 з них.

З 2 по 7 липня на учасників чекала насичена програма. Оскільки вишкільний табір передбачає вишкіл не тільки фізичний, а й духовний: активні елементи програми тісно перепліталися з гутірками на найактуальніші, для молодого українця, теми. Серед них:
– структура держави
– гібридна війна
– виживання в природі та місті
– історія визвольних змагань
– як молодій людині знайти своє покликання?
– зброєзнавство: теоретична і практична частина
– історія МНК
– націоналізм та мілітаризм як культура
– історія таборувань в Долині змій та Таборова оселя “Соколиця”.

Кожен день для таборовиків розпочинався о 7 ранку зі вставання, руханки та ранкової гігієни. Згодом відбувалось відкриття дня та сніданок. Кожен прийом їжі на таборі супроводжується молитвою перед ним. Після того учасників чекали гутірки та різноманітні фізичні активності, зокрема регбі, смуга перешкод, заняття з рукопашного бою та піший похід зі спеціальним завданням – вимарш. Цьогоріч метою вимаршу став збір коштів на таборову оселю “Соколиця”, а після вимаршу молодь ще долучилась до волонтерських робіт в оселі. Вдалось розчистити територію від чагарників, прочистити річку, яка впадає в ставок та побудувати пірс для купання. Вечір закінчувався закриттям дня та співами біля ватри, яку самі таборовики збирали протягом дня. Ватри є невід’ємною частиною наших таборів. Одна з них цього року проводилася спільно з пластунами, які теж о цій порі таборуються в Долині Змій. На сотню молодих людей чекали танці та запальна музика від гурту Fun House.
“Також мені запам’яталась традиційна купальська ватра: ми з дівчатами плели вінки та пускали на воду у ставок, а хлопці мали їх дістати. А після були співи та стрибання через ватру”, – ділиться враженнями Ельвіра Мусіхіна, учасниця табору.

На таборі діє сувора дисципліна та система пересторог за її порушення, тобто штрафбат. Після ватри для учасників настає “нічна тиша”. Проте вночі сплять не всі, за безпекою на території табору слідкують стійкові, які постійно змінюються. Часто серед ночі лунало “Алярм!”, що означало тривогу і всі учасники мали зібратися разом. Тривогу могли підіймати стійкові, якщо хтось чужий проникав на територію табору, або це могла бути навчальна тривога від проводу.

“Завдання табору полягає в тому, щоб допомогти молодій людині проявити себе, свої вольові та лідерські якості, а також дати поштовх спільно діяти для розбудови української держави. Програма табору побудована так, щоб таборовик міг всебічно розвиватись на різних елементах програми та здобувати нові знання і навички. Дані вміння та знання є необхідним для молодої людини, яка в майбутньому планує активно займатися громадською діяльністю та йти шляхом українського націоналіста”, – пояснює Василь Панькевич, комендант табору.

Коментарі вимкнені.