Як школа на Тернопільщині випередила освітню реформу

Про найкращу школу мріє кожен. Всі учні прагнуть навчатися у закладі, де їм було б цікаво, а всі батьки дбають, щоб їх діти здобули найглибші знання та добре виховання. Чернелево-Руська ЗОШ I ст.-д/с – саме таке місце. Учителям та учням спільними зусиллями вдалось створити свій особливий ритм, схожий на існування дружної родини.

Історія школи бере свій початок ще з 1896 року. На той час у селі не було багато освічених людей. За архівними даними, читати і писати вміли лише 13 чоловіків і 6 жінок, а неписьменними були понад 600 селян. У 1904 році заклад згорів,  але місцеві мешканці його відновили , а також збудували ще одну школу на хуторі Човганщина, де навчання проводили польською мовою. Потім їх було об’єднано в один навчальний заклад.

У 2000 році відбулась реорганізація місцевої початкової  школи та дитсадка “Дюймовочка” в єдиний навчально-виховний комплекс – загальноосвітню школу – садок I ступеня села Чернелів-Руський.

Сьогодні  українська освіта знаходиться на етапі реформування. Скрізь лунають гасла “працювати по-новому”. Як виявилося, педагоги Чернелево-Руської школи були готові до змін. “Для нашого колективу це не є чимось досі не баченим. Суть нової освіти –  працювати із дітьми щиро та йти їм назустріч, а все решта крутиться довкола цього. Це не різкий поворот у якийсь  бік, а просто момент, коли вчителю треба опуститися до рівня учня і жити його світосприйняттям, – пояснює директор школи Світлана Гоч. – Педагоги, що люблять свою роботу, не чекають реформ. Вони працюють по-новому вже давно. У кожного цікаві творчі методи, підходи до дітей. Коли людина у свою діяльність вкладає душу,  вона завжди буде мати успіх”.

Орієнтованість на духовно-моральне виховання – особливість цього закладу. “ Я – вчителька християнської етики і завжди готую дітей до Першого Святого Причастя. Наш день починається з духовних вправ. Усі школярі й старші дітки садочку збираються в одному класі та моляться за мир і спокій в Україні. У нас це давно вже стало традицією. І я спокійна, бо знаю, що ми під опікою Божою”, – розповідає пані Світлана.

Для вихованців школи особливе значення має молитва за воїнів-захисників, адже саме тут в початкових класах навчався Герой України Володимир Гарматій, який 2014-го загинув на Луганщині. На його честь у школі було відкрито меморіальну дошку і облаштовано тематичний куточок в одному із класів.
Нехай не всі з вихованців Чернелево-Руського навчального закладу стануть ученими, письменниками чи акторами, але вогник творчості, благородства та патріотизму, запалений у школі, завжди горітиме в  їхніх серцях.

Валерія Чічірко

Хата

Коментарі вимкнені.