Новорічне меню по-молодіжному

До Нового року залишається не так багато. І попри те, що у студентів триває зимова сесія, в учнів – підсумкові контрольні, в багатьох – річні звіти, свято, як то кажуть, наближається. Якщо ви вирішили святкувати Новий рік не на гірськолижних курортах чи в країнах Західної Європи, можна зустріти Новий рік по-домашньому. В скільки ж обійдеться цьогорічний новорічний стіл?

Із калькулятором, але без шику

Відомо, що молодь не належить до тієї категорії людей, котра може дозволити собі шикувати. Тому і новорічні свята – це чергова можливість, перш за все, гарно погуляти. А для цього потрібно хоча би приготувати звичні і традиційні для Нового року страви.

Відтак, разом зі студенткою Національного авіаційного університету Вікторією вирушаємо до найближчого магазину, аби дізнатися, скільки грошей треба віддати за продукти до новорічного столу.

«Грошей не так багато, бо стипендію отримала на початку місяця. А зараз вже 23 грудня… Із грошима трохи важкувато», – по секрету розповідає студентка.

Перше, що будемо готувати – традиційний салат «Олів’є». Починаємо згадувати, які інгредієнти входять до салату.
1. ковбаса молочна – вартість від 43 гривень за кілограм;
2. картопля – від 6,5 гривень за кілограм;
3. морква – від 7 гривень за кілограм;
4. зелений горошок – від 7,5 гривень за банку;
5. огірки – від 11 гривень за банку;
6. майонез – від 5 гривень за пачку;
7. яйця – від 6,9 за 10 штук.

Отож, на салат ми витрачаємо орієнтовно 86,9 гривень. Це з розрахунку на те, що компанія буде немалою.

Альтернативний варіант – приготований в супермаркеті салат. Вартість за 100 грам – 4.40 гривень.

«Я краще сама приготую, подружка ще допоможе. Продукція в супермаркеті не завжди якісна. Тим паче, свій салат набагато смачніший за магазинний», – оглядаючись на ціни, каже Вікторія.

За кілька хвилин дівчина згадує: «Мені ж мама з дому може передати трохи картоплі та моркви – буде дешевше».

Справді найальтернативнішим варіантом виглядає пакунок із продуктами з дому – завжди смачно і зовсім незатратно.

Чергова складова новорічного меню – бутерброди чи канапки. Знову починаємо розглядати ціни:
1. хліб – від 2,50 гривень (врахуйте, що треба купити ще один-два, якщо ви плануєте запросити більше друзів);
2. масло – від 10 гривень за упаковку;
3. сир твердий – від 43 гривень за кілограм.
Прогулюючись супермаркетом, Вікторія задивилася на червону ікру. «Можливо, вдасться трохи зекономити на чомусь. Тоді і баночку ікри можна буде купити».

Якщо все ж таки знайшли додаткові гроші, то зважте, що вартість маленької баночки ікри – від 90 гривень.

«Можна додати ще й курку-гриль – треба ж щось поїсти. Тим паче, будуть хлопці», – розмірковує студентка. За таку готову страву треба заплатити від 40 гривень.

Ще одна особливість новорічного меню – мандарини. Кілограм цитрусових – від 15 гривень.

Ну і, звичайно, напої. Розпочнемо з найпростішого – соку. За упаковку соку треба заплатити від 8 гривень. Пам’ятайте, що однієї пачки в новорічну ніч буде замало.

Якщо вам вже 18+, можете згадати і про алкоголь. Звичайно, яка новорічна ніч без шампанського? Пляшка найдешевшого ігристого – від 25 гривень.

Що ще має бути на новорічному столі – вирішувати вам. Запасайтеся гарним настроєм, веселою новорічною музикою та дружньою компанією. Повірте, тоді на меню звертатимуть менше уваги.

А Ви як святкуватимете?

Видання розпитало молодь, як вони святкуватимуть Новий рік і скільки грошей планують витратити на новорічні гуляння.

Олена, 21рік, офіс-менеджер: «На Новий рік буду вдома з батьками, а вже після – зустрінуся із друзями. Підем на площу до ялинки, на концерт, можливо, в клуб чи бар. Побачимо, як складуються обставини. Витрачати багато грошей не планую. Рік досить важким був».

Андрій, 19 років, студент ВПТУ: «Ми з друзями відмічаємо на Майдані. Витрати – мінімальні».

Ірина, 19 років, студентка НТУУ «КПІ»: «Потурбувалася заздалегідь – їдемо із коханим у готель на березі Червогого моря на тиждень. У скільки це обійдеться – не знаю. Усі витрати взяв на себе мій хлопець».

Зоряна, 22 роки, студентка Інституту економіки і підприємництва м.Тернопіль: «Замовили столик на 10 осіб у нас у «Подолянах» – будемо танцювати і співати в караоке. Вартість – більше 100 гривень із людини».

Тарас, 21 рік, студент Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я.Горбачевського: «Збираємося із друзями на квартирі, проводжаємо старий рік, зустрічаємо новий і йдемо гуляти в місто – вітати всіх. Як уже вийде, «скидаємося» по 30 гривень, але впевнений, що будуть додаткові витрати».

Автор: Леся Куруц,  ІА «Світ освіт»

Коментарі вимкнені.