Тернополянка розповідає, як легко їй було за кордоном
Кожний сьомий українець нині працює за кордоном. Такі дані оприлюднила Міжнародна організація з міграції. У пошуках кращого життя – 6 з половиною мільйонів співвітчизників. В українського інституту демографії інші цифри – 2 з половиною мільйони. Тему досліджували наші кореспонденти.
Тернополянка Галина Назаревич кілька років разом із чоловіком була в Іспанії. Поїхали для того, щоб заробити трохи грошей на житло, на освіту дітям та повернутися.
Спочатку протягом трьох місяців Галина не могла знайти роботи, чоловіку поталанило більше – він майже одразу почав працювати садівником. Згодом вона таки влаштувалася – доглядала за трьома дітьми. Своїх же залишила із матір’ю. Галина розповідає – іспанці приязно ставилися до українців. Хоча платили, звичайно, менше.
– Іспанцям вони на 30% платили більше заробітної плати, ніж нашим. Приїжджали мароканці, румуни, їм ще менше платили. Вони дуже поважають тих людей, які поважають свою батьківщину. Я завжди говорила, так, наша Україна найкраща, в нас люди найкращі, – каже пані Галина.
Умови праці, каже Галина були гідними. Мали два вихідних, щорічну оплачувану відпустку. Об’їздили країну, побувати на курортах. І все ж повернулися додому.
– Залишаються люди ті, які жили в селах. Які все життя працювали важко на землі. Сапали картоплю, буряки і нічого в житті не бачили. А приїхавши туди, вони побачили, що можна жити, неважко працювати і заробляти набагато більше, розповіла жінка
У родини Назаревичей зараз є своя квартира. Донька та син вчаться в університетах. Галина і чоловік мають хорошу роботу. Про час заробітчанства нагадують привезені сувеніри і велика афіша про кориду. В Іспанію Галина ще хоче поїхати, але тільки на відпочинок.
Автори: Людмила Співак, Тетяна Магера. Оператор: Олександр Піддубний. Перший національний.
Коментарі вимкнені.