Сьогодні Франковий університет святкує своє 350 річчя

Кілька важливих дат в історії університету.

Львівський національний університет був заснований у 1661 році, завдяки клопотанням польського короля Яна ІІ Казимира. До того це була єзуїтська колегія. З того часу університет багато разів відкривали і закривали, міняли приміщення, забороняли і навпаки заохочували його існування. Університет став символом мудрості і незламного духу молоді.

У 70-х роках 19 століття в університеті навчався Іван Франко. Правда закінчити його він так і не зміг, як і згодом був позбавлений права вести викладацьку діяльність тут.

У 1920 році університетові було передано будівлю колишнього крайового сейму.

Указом від 8 січня 1940 р. Президія Верховної Ради УРСР присвоїла Львівському державному університету ім’я видатного українського письменника і мислителя Івана Франка.

 

Як святкують День Народження університету.
Ось уже протягом року Львівський національний університет святкує свої уродини.  Але, мабуть саме сьогоднішній день, є чи не найважливішим.  Саме цього дня, 12 років тому університет став національним( 11 жовтня 1999 року указом Президента України Львівському університету було надано статус «національного»-авт.). Привітати з цією визначною подією на Урочисту Колегію прибув голова Верховної Ради України Володимир Литвин. Після цього спікер спілкувався з акредитованими журналістами у Палаці Потоцьких.

У свою чергу, мер Львова Андрій Садовий, нагородив найвизначніших  та найсумлінніших науковців, викладачів університету «Золотим гербом Львова», зокрема вручив відзнаку «Почесний знак святого Юрія» доктору філологічних наук, заслуженому професору Львівського національного університету імені Івана Франка, професору кафедри радіомовлення і телебачення факультету журналістики, академіку Академії наук вищої освіти України, дійсному членові Наукового товариства ім. Шевченка Олександрі Сербенській.

Студенти ж у свій спосіб святкували: одягли Франка в мантію!

Анна-Лілія Кокора

Фото з офіційного сайту ЛНУ ім.Франка

Коментарі вимкнені.