Уряд, афганці та чорнобильці домовилися

Кабінет міністрів України підписав меморандум про взаємодію і співпрацю з Союзом ветеранів Афганістану, текстом якого володіє ZN.UA.

За інформацією джерел ZN.UA у секретаріаті Кабміну, аналогічний меморандум було підписано між урядом і Союзом «Чорнобиль Україна».

З боку Кабінету міністрів документ підписав прем’єр-міністр Микола Азаров, з боку афганців — голова Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький, з боку чорнобильців — президент Союзу «Чорнобиль Україна» Юрій Андрєєв.

Згідно з меморандумом, законопроект №9127 буде прийнято, але без одіозних перехідних положень, які передбачали ручний режим регулювання пільг Кабінетом міністрів. Дана норма стосується всіх 36 категорій пільговиків, яких торкається цей законопроект.

У той же час, у меморандумі не знайшлося місця для опису алгоритму подальших дій уряду щодо упорядкування пільг, а також про обов’язковість консультацій при вирішенні пільгової проблеми з суспільством.

В меморандумах уряд бере на себе зобов’язання щодо підвищення пільг афганцям і чорнобильцям, які акціями протесту відкрили шлях до вирішення свого питання. Що стосується інших категорій пільговиків, які не проявили активності, то їх інтереси залишилися неврахованими.

Нагадаємо, 9 вересня Верховна Рада прийняла законопроект №9127 у першому читанні, що призвело до масових акцій протесту під будівлею парламенту.

Законопроект №9127 передбачає внесення змін до 17 діючих законів. При цьому зміни лише до чотирьох законів мають відношення до предмету законопроекту — забезпечення виконання судових рішень.

Згідно з текстом законопроекту, соціальні виплати та пільги чорнобильців, афганців, ветеранів та інвалідів війни, міліціонерів, шахтарів, медиків, вчителів та інших категорій пільговиків відтепер будуть регулюватися не законами, прийнятими Верховною Радою, а Кабінетом міністрів у ручному режимі, що прямо суперечить чинній Конституції України.

При цьому у законопроекті вказується, що порядок і розмір виплат щорічно встановлюється Кабміном з урахуванням реальних фінансових можливостей держави. Це означає, що уряд може відмовити пільговим категоріям громадян у соціальній допомозі, якщо вирішить, що в бюджеті на це немає грошей.

У п’ятницю, 30 вересня, стало відомо, що Верховна Рада не внесла до переліку законопроектів, які буде розглянуто до кінця жовтня, законопроект №9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

Коментарі вимкнені.