Чемпіонка України Ліля Проць виганяє дітей на вулицю
Президент Тернопільської міської молодіжної ГО ФСК «СПОРТ-КЛАС» тендітна Ліля Проць у футболці з надписом «I love powerlifting» та турнікмен Іван Сенчик, що замість спортивного був зодягнений в елегантний класичний діловий костюм, розповідали в Тернопільському центрі комунікацій про те, як вони планують забрати сучасну молодь від комп’ютерів та залучити її до занять спортом на вулиці.
Вагомим кроком до втілення в життя такої ідеї стануть перші офіційні змагання на турніках, котрі відбудуться 3 червня у Тернополі. Турнір зі “Street Workout” пройде в рамках святкувань Міжнародного дня захисту дітей та в рамках євромарафону до «Євро-2012», каже чемпіонка України з пауерліфтингу Ліля Проць.
Тернополяни – найсильніші у “Street Workout”
– На сьогоднішній день турнікмени із Тернополя є найсильнішими в правобережній Україні, – розпочав Іван Сенчик. – Хоча хлопці займаються цим видом вуличного спорту лише два роки, але завдяки своїй згуртованості змогли досягти такого високого рівня.
Іван розповів, що рівень в “Street Workout” можна визначити лише на змаганнях. Щоправда, в Україні вони ще не проводяться на офіційному рівні. Але, наприклад, минулого року на такі змагання з’їжджалися самі відомі спортсмени України. Були навіть ті турнікмени, котрі пройшли у півфінал шоу «Україна має талант-4», зокрема, Іван Козачок. А коли у Тернополі проводили ще й першість Зхідної України, то наші спортсмени уже навіть не приймали участь, а були суддями. Бо їхній рівень – максимально високий.
У Тернополі виконують елементи, котрі не під силу навіть гімнастам
У Тернополі є близько сотні турнікменів, котрі займаються цим спортом на серйозному рівні, каже Іван Сенчик. А таких, котрі лише вчаться – близько чотирьох сотень. Він розповів, шо на території СНД, цей спорт зараз доволі популярний. І турнікмени створюють такі нові елементи, які навіть професійні гімнасти не в змозі повторити. Іван розповів, як відбувається навчання та тренування турнікменів.
– Перший рік такі спортсмени лише накачують базу – йдуть віджимання та підтягування. Далі вже відбуваються тренування суто зі стрітворкауту – тобто вичення різних елементів. Їх вони зазвичай бачать у відеороликах. Зараз турнікмени вигадали такі вправи, як «Вихід ангела» та «Вихід принца». У світі їх можуть виконати лише кілька людей. В тому числі й тернополяни.
Офіційні змагання – старт для створення організації
– 14 липня саме у Тернополі буде другий кубок Західного регіону. А з тих змагань, котрі пройдуть 3 червня у нас є такі перспективи створити громадську організацію в нашому місті. Якщо хлопці виявлять таке бажання, то я особисто їм допоможу у цьому, – каже Ліля Проць, президент Тернопільської міської молодіжної ГО ФСК «СПОРТ-КЛАС», – адже самі вони ще не можуть створювати організацію, бо є неповнолітніми.
Ліля Проць розповіла, що зараз функціонує Всеукраїнська громадська організація “Street Workout”, яка саме 2 червня проводить другий міжнародний фестиваль у Дніпропетровську. Планується, що крім європейців участь у ньому візьмуть і Американці. Змагання в рамках цього фестивалю минулого року проводилися від восьмої години ранку до пізнього смеркання. Було близько пів тисячі учасників, самим меншим з яких вісім років.
– Заняття на турніках, це такий вид спорту, яким можна займатися практично в любу погоду, з самого маленького віку і в любому місці, де тільки є для цього можливість – чи на вулиці, чи в навчальних закладах, – каже Ліля Проць.
Іван Сенчик додав, що зараз в Україні складено сім розрядів по “Street Workout”. Останній розряд – це вже майстер спорту. Але оскільки в подарунок такий спортсмен отримує лише футболку, а не якесь посвідчення кандидата чи майстра спорту, то ті турнікмени України, котрі могли б претендувати на сьомий розряд, не мають мотивації. До речі, в Україні людей з таким високим рівнем майстерності, за словами Івана, є близько 15-ти.
– В мене склалося таке враження, що створюється така собі еліта, є свої аси, – каже Ліля Проць. – Але ж щоб стати асом, то спочатку треба такого спортсмена знайти і витягнути до цього рівня. Тому в держави стоїть завдання розвивати вуличний спорт. І що цікаво – цим можна пропагувати здоровий спосіб життя. Так, щоб ті діти були чимось зайняті. А не просто галасувати, що діти курять, п’ють…
У присутніх журналістів навіть виникло побажання до усіх, хто причетний до розвитку вуличного спорту, щоб вони ламали стереотипи, навіяні лозунгами «Забрати дітей з вулиці!». І щоб навпаки дітей виводили на вулицю, до турніків, подалі від комп’ютерів.
– Треба створити їм умови для дозвілля, – підтримала ідею Ліля Проць. – Не просто вивести їх з дому, а ще й дати щось, шо б їх зацікавило. Є зараз дуже багато думок, як це зробити, але їх іще треба вивчати. Зокрема, не потребує надто великих фінансових затрат розвиток такого спорту, як “Street Workout”.
Люба Вовк, «Погляд»
Коментарі вимкнені.