Копія хатини, в якій жила Богородиця, незабаром з’явиться на Тернопільщині

Копія хатини, в якій жила Богородиця в Назареті, незабаром з’явиться на Тернопільщині. У Зарваниці вже заклали камінь під спорудження святині. У проекті будівництва передбачені оригінальні розміри та вигляд назаретського помешкання Божої Матері, яка сьогодні знаходиться у місті Лоретто в Італії.

Василій Семенюк, архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ: «У Середньовіччі і в останні століття стало традицією будувати копії таких хат із Назарету у різних містах країн Європи – Чехії, Англії, Франції. І ми з Божою допомогою хочемо побудувати хату в Україні у Зарваниці, де є одне з 20 чудотворних місць Європи».

Відомо, що саме у цій хатині відбулось Благовіщення, коли архангел Гавриїл сповістив Пречисту Діву Марію про народження Божого Сина. А у 1294 році, щоб уберегти будиночок від знищення, віруюча родина Анджелос перевезла цю святиню в Італію. В місті Лоретто її відбудували, а згодом за нею звели собор. Це місце стало паломницьким об’єктом для багатьох християн з усього світу.

Валентин Хоптян, голова Тернопільської ОДА: «Сьогодні – дійсно особливий день. Я дякую за ту високу довіру, що мені сьогодні довірили закласти перший камінь. Тут буде споруджено храм Божий – Матері Божої з Назарета».

У свою чергу, влада Тернопільщини пообіцяла відремонтувати дороги, якою прочани зможуть дістатися до цього паломницького місця.

ІНТБ

Коментарі вимкнені.