В коридорі поліклініки кололи навіть тих тернополян, котрі прийшли сюди з іншою метою (фото)

16 листопада у поліклініці №2, що на БАМі, було багатолюдно і шумно. Тут, прямісінько в холі, при вході, усім бажаючим абсолютно безкоштовно та анонімно перевіряли рівень цукру в крові, а також вимірювали артеріальний тиск. Дала себе вколоти і журналіст інтернет-видання “Погляд”. Результат аналізів – миттєвий. 

Таку акцію в поліклініці організували в рамках Всеукраїнського тижня діабету для того, аби максимально роз’яснити людям усі питання, пов’язані з перебігом хвороби, можливості її попередження та ускладнень.

Як переконалась журналіст «Погляду» – ефект така акція мала колосальний: черги до трьох медсестер, котрі робили необхідні заміри рівня цукру, не зменшувалися ні на хвилинку, протягом близько трьох годин. Як пояснив лікар-ендокринолог ТМКЛ№2 Старичков Павло Валерійович, багато хто прийшов сюди цілеспрямовано. Адже у поліклініці і оголошення висіло про можливість безкоштовнї здачі аналізу для бажаючих, і лікарі направляли сюди пацієнтів. Лікар пояснив, що важливу роль у компенсації цукрового діабету відіграє навчання пацієнта. Хворий повинен розуміти, чим небезпечна хвороба та як можна самостійно контролювати рівень глюкози в крові, мати чітке уявлення про характер припустимого для нього харчування.

Йшли мимо, тому й стали в чергу на аналіз

Крім того, було помітно, що більша частина присутніх ставала в чергу на аналіз лише «за компанію». Адже зранку в поліклініці завжди чимало людей. Тому, побачивши натовп коло столиків у холі, багато хто розпитувався, що ж там таке роблять і для чого. Читаючи табличку «За цим столом проводиться анонімне оприділення вмісту цукру в крові», люди з посмішками ставали у чергу. Навіть ті, хто ніколи не хворів діабетом. Адже, якшо вже є така можливість бути в поліклініці і безкоштовно пройти якесь обстеження, то чом би й не скористатися нею? Крім того, люди перешіптувалися, що самостійно вимірювати собі рівень цукру в крові є досить недешево, адже спеціальні прилади і тест-смужки для них – дорогі.

Настрій у всіх, хто стояв у черзі, був веселий. Люди жартували, запитували один в одного, що тут таке, чи потрібен паспорт, хтось ішов ще вимірювати тиск, а хтось читав рекламні буклетики, котрі роздавали дівчата в білих халатах. За процесом пильно спостерігали лікарі. Їх тут було немало. Час від часу вони щось пояснювали тернополянам, в котрих виникали питання.

Результат миттєвий – у мене цукор в нормі

Я також вирішила скористатися безкоштовною можливістю здати такий аналіз. Коли доходила черга і до мене, то я чула, які результати називали медсестри попереднім людям: «Чотири і сім. Добре», – каже одна. «Чотири і сім. В нормі», – кажуть і наступному. Я сіла, назвала лише свій вік. Медсестра підняла на мене погляд, бо молоді в черзі не було зовсім – обстежувалися переважно люди старшого віку, де-не-де лише хтось із студентів, проходячи мимо, доєднувався до акції.

Я простягнула ліву руку, відвернулася. Відчувши укол в палець – повернулася, аби спостерігати за подальшим процесом. Медсестра взяла спеціальний прилад (як я згодом дізналася – глюкометр), вставила в нього тест-смужку, і нею торкнулася краплі крові на моєму пальці. Каже: «П’ять». Я розгубилася. Адже попереднім «піддослідним» називали іншу цифру, меншу. Питаюся: «І що це означає?». У відповідь чую: «Все гаразд». Полегшено зітхаю, беру ватку зі спиртом і відхожу вбік. Розпитую, які ще цифри означають, що з цукром в організмі все гаразд. Виявляється, від 3,3 до 5,5 – це хороші показники. Якщо ж у людини, котра ще нічого не їла, ці показники вищі – це означає, що вже є порушення вуглеводного обміну.

Чоловік боявся укола в палець

Спостерігаю, як одна жінка переконує знайомого здати аналіз. Чоловік каже, що боїться укола в палець, йому б краще з вени кров здавати. Крім того – вказівний палець у нього вже забинтований. Чоловік жартує, шо не хоче мати ще одного такого ж у бинті. Але згодом, коли я вже виходила з поліклініки, то побачила, що він таки вирішив «ризикнути» і сів перед медсестрою.

Офіційно

Близько 150 осіб виміряли артеріальний тиск та понад 240 тернополян визначили вміст цукру в крові, в рамках просвітницького заходу «Скажи “ні” цукровому діабету!». Акція проходила в приміщенні поліклініки ТМККЛ № 2, 16 листопада, повідомляє сайт Тернопільської ОДА.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.