Випускникам шкіл-інтернатів Тернопілля важко жити

В Заліщицькому обласному багатопрофільному навчально-реабілітаційному центрі навчається 140 учнів, які потребують корекції фізичного чи розумового розвитку. 18 дітей – сироти та позбавлені батьківського піклування, для 11 з них опікуном є адміністрація. Цей заклад першим в області відкрив дошкільну групу, вже вісім років діє також професійна освіта, вихованців навчають таким професіям як швачка та працівник з ремонту взуття.

Богдан Миронюк, директор Заліщицького обласного багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру:“Виникає питання куди їм після того йти, це найголовніше. Бо практично ці діти не мають можливості, де влаштуватися.Тому я вважаю, що для них треба надати перш за все підтримку, щоб вони могли трудовлаштуватися. Поряд з цим в районі є дуже багато людей, які також мають особливі потреби, але не мають можливості де збиратися. Поки що вони не можуть бути в загальноосвітніх школах з нормальними дітьми, вони бояться до них підходити, в нашому суспільстві ще така система, що їх цураються”.

Наразі в Україні немає санаторію, де б могли оздоровлюватися діти з вадами слуху. Бо у звичайних реабілітаційних центрах немає спеціалістів, які б могли спілкуватися та працювати з такими дітьми. Теребовлянська школа-інтернат,  де навчаються діти з вадами слуху, реорганізовується в навчально-реабілітаційний центр.

Марія Кацан, директор Теребовлянської школи-інтернату: “При школі буде проводитися реабілітація дітей. На даному такому етапі ми стоїмо перед тим, щоб розширити медичну частину і там лікувати дітей. Ми знаємо що слух не лікується, слуховий нерв не відновлюється, але кожна дитина потребує такого планового додаткового”.

Аби допомогти випускникам шкіл інтернатів, з ініціативи обласного благодійного фонду “Майбутнє сиріт” та завдяки закордонним благодійникам вдалося створити  інформаційно-ресурсний центр для сиріт, де вони можуть скористатися стаціонарним телефоном, інтернетом, принтером, сканером, прийняти душ, перекусити, а також отримати потрібну інформацію та відповіді на запитання. Наразі на Тернопільщині у п’ятнадяти інтернатних закладах навчається 160 сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Наталія Моравська, завідувач сектору спецосвіти та охорони дитинства управління освіти та науки Тернопільської ОДА: “Ми зробили таку робочу зустріч з благодійним фондом тільки для того, щоб кожну дитину ми почули окремо, не загалом, а окремо. І відчули, що потрібно для цього вихованця”.

Андрій Назаренко, голова Тернопільського обласного благодійного фонду “Майбутнє сиріт”: “Тернопільський обласний благодійний фонд “Майбутнє сиріт” ініціює робочі зустрічі з директорами шкіл-інтернтаів, в яких виховуються діти сироти і позбавлені батьківського піклування. Такого типу зустрічі проводяться з  управлінням освіти для налагодження зв’язків з дитячими будинками і з вихованцямидитячих будинків для надання їм в подальшому адресної допомоги кожній дитині зокрема”

Тв-4

Коментарі вимкнені.