Сьогодні у Тернополі вперше відбувається захід, на якому два очільники (голова ОДА Валентин Хоптян та міський голова Сергій Надал) обговорюють спільні плани по розвитку міста.
Засідання розпочалось із півгодинним запізненням.
О 11.37 Сергій Надал розпочав нараду. Каже, що впевнений, що вона буде заходом не “для галочки”, а дасть нагоду згодом зустрітися і проаналізувати те, що сьогодні узгодять.
Валентин Хоптян каже, що з ініціативи Президента щомісяця відбуваються зустрічі з віце-премєрами, міністрами, проходять від 8 ранку до 8 вечора і на другий день голова ОДА інформує керівників адміністрації, про що вдалося домовитися по пробемних питаннях, які існують в регіоні.
“Ми домовимося з нашим мером, що будемо поступати так, як роблять інші регіони, коли заходять до прем’єрів, і ставлять проблемні питання регіонів” , – каже Валентин Антонович. “Ми з Сергієм Віталієвичем працюємо і в багатьох питаннях вдалося домовитися. Ми вирішили, що мінімум політики – максимум прагматизму. Я про це і Президенту доповідав.”
Сергій Надал просить голову ОДА про сприяння в транспортному сполученні, піднімає питання відміни потягів.
Валентин Хоптян одразу ж зобов’язав начальника профільного департаменту звітувати по цьому питанню в понеділок о другій годині. Згодом додав – о 12.00.
Сергій Надал чітко по списку піднімає питання. Валентин Хоптян не на стільки лаконічний. Говорить більше, посміхається.
11.50 Міський голова Тернополя піднімає проблему реорганізації структури швидкої медичної допомоги. “Нам треба створити спільну робочу групу, щоб надавати якісне обслуговування тернополянам, щоб завтра не було такого, що немає бригади, щоб виїхати. Прийняти рішення, як правильно робити з оплатою праці людей. Якщо буде перехід людей з міської структури в обласну, то треба подумати про компенсацію зарплати, бо законодавчо це не продумано. Якщо завтра нас поставлять перед фактом, що потрібно робити перерозподіл, щоб ми були до цього готові”, – каже Сергій Надал.
Валентин Хоптян попросив доповісти Петра Гоча. Він каже, що питання з підписом керівника швидкої допомоги варто підняти на сесії 6 червня.
Хоптян пропонує обрати Бицюру головою облради, жартує так. Щоб вирішили усі проблеми з обласною радою.
В залі пройшовся “смішок”. Надал сказав, що підтримує. Зала вибухнула сміхом.
Я думаю, що ми сьогодні можемо вирішити питання, які в нашій кометенції, без залучення інших структур – сказав Надал.
Хоптян “грузить” своїх працівників. Каже, що не бачить ініціативи.
“Якщо я щось говорю, то я за свої слова відповідю”, – каже Хоптян. “Якшо так і далі буде – на вашому місці буде хтось інший”.
12.05 Сергій Надал сказав, що був здивований чути в Києві, що Тернопіль не бере участь в жодному проекті. Проблема, за його словами, в недоопрацюванні ОДА.
Хоптян каже Надалу. “Давайте порадимося. Ви нещодавно були у Вінниці. Давайте разом зберемо, по групах, і попросимо, щоб організації бодай біля себе зробили дороги, де це можливо. Бо якщо 20 років дорогу не будували, то ми так швидко це не зробимо. А мобілізувати резерви кожного кервника – це хоч і невелика, але підтримка, хай він хоч 20-30 тисяч вкладе. Від цього виграють всі, і люди в першу чергу. Я готовий. Ми маємо об’єднати наші зусилля навколо вирішення наболілих питань і я думаю, що керівники почують.”
Надал: Ми просимо підтримки, бо місто саме цю проблему вирішити не може. Є безліч звернень за вулицю Гайову. Проблема в тому, що неправильно обрали виконавця робіт. Ми були готові вже виконувати ремонт, але якщо є рішення, що це робить облавтодор, то я би просив вас раз і назавжди закінчити це питання.
Хоптян до керівника департаменту: Чому не робите дороги? Ви розумієте, що над вами меч висить? В понеділок на цій дорозі проведемо нараду. Я ці байки чую вже третій місяць.
Керівник департаменту каже, що проблема у виготовлені проектної документації.
Надал пропонує передати кошти на ремонт цієї дороги місту. Тоді ремонт вийде швидше, бо міська рада уже має проектну документацію.
Вирішують чи можна це зробити. Керівники радяться, як це правильно зробити.
Надал пропонує визначити замовником міську раду. Каже, що місту не принципово, хто буде робити ремонт. Але люди скаржаться, що не можуть пройти. Питається, як це питання можна якнайшвидше вирішити.
12.15 Заступник начальника з будівництва отримує “по шапці”. Каже, що цими питаннями не займався. Хоптян каже “Я бачу, що ви взагалі не в темі і від вас взагалі нічого не залежить”. Голова ОДА каже, що це питання переносять на понеділок.
Надал: Кошти на ремонт вулиці Пирогова місто уже вклало свої, хоча мала ремонтувати область. Тому просить ці кошти “перекинути” на інші ремонти.
Хоптян: Якщо “Нива” зіграє в нічию, то вона уже попадає в 1 лігу. Нам треба думати про створення академії футболу. В Сумах робиться подібне. Ми вивчимо цей досвід. В Збаражі можна таке робити, шоб не тільки готувати футболістів, а й щоб сюди приїжджали з інших міст. Коли Кайда мене завіз на базу біатлону в Тернопільській області, нам, звичайно було стидно. Тому вже прийнято рішення, що в цьому році біатлонну базу перенести у ліс. Зараз працюють робочі групи, погоджено з агенцією лісною України. Там буде сучасна траса шириною 4 метри, щоб там дійсно можна було проводити не тільки змагання. Думаємо невеличкий стадіон зробити на 300 місць. А далі давайте ваші пропозиції, будем думати, що ще там робити. Я думаю, там треба міст через канал зробити. Це стане новим мікрорайоном міста.
Надал: ми підготуємо свої пропозиції. Врахуємо ваші побажання.
Хоптян: А якшо буде ця академія футболу, то це ж буде в місті. Нам будуть завідувати.
12.25 Надал: Стратегічне питання – виділення землі під сміттєсортувальну лінію.
Начальник департаменту: виділяємо ділянку 11 га. Завтра узгоджуємо всі питання. Бо не було згоди землекористувача. Зараз він дав згоду. Але без захоронень – лише на сміттєсортування.
-Хто з заступників хоче щось порадити, спитати, зауважити? – питає Валентин Хоптян.
– Ми маємо захистити бізнес від свавілля чиновників, – закликає Валентин Хоптян. – Мене зустрічають з сарказмом, а проводжають з оплесками. Але я їм кажу – якщо будете давати взятки, то нічого не зміниться. А вони хочуть змін.
Кілька хвилин Валентин Хоптян розповідає, що страждають ті, хто працює чесно. А таких людей якраз треба захищати найбільше. “Але ми маємо робити це з вами разом”.
Хоптян: Один аптекар з Тернополя проситься лікарем в Збараж. І готов заплатити кілька десятків тисяч. Це він приходить і ці гроші собі відпрацює.
Складається враження, що Валентин Хоптян потребує спілкування. Він говорить і говорить про те, що таку владу не будуть поважати, яка допускає хабарництво, відкати. Розповідає, як він їздив у районні лікарні, де люди самі купують вату, шприци, спирт. “Нам треба братися всім разом і наводити порядок”
Хоптян: Декана національного економічного університету зловили на хабарі. А я питаю в ректора педагогічного, а він каже, що у них такого нема. А я кажу – ой як є. Я багато речей не розповідаю. Але кожен з вас знає, що зараз твориться. Такого раніше не було.
Із 12.30 – “спіч” Валентина Хоптяна про те, що потрібно наводити порядок.
12.43. Валентин Хоптян: Я готов з вами зустрічатися частіше. Бачу по очах, що більшість погоджується. Мені приємно, що область розвивається. Я думаю, що в червні місяці в нас буде велика зустріч з бізнесом – буде голова асоціації рАботодавців.
12.46 кінець. Надал дякує всім присутнім за зустріч. Каже, що дуже сподівається, що вона переросте в реальний проект розвитку міста.
Коментарі вимкнені.