Завтра у Львові “землетрус”
31 березня десятки тисяч львів’ян пікетуватимуть міську раду з вимогою – скасувати фіскальні земельні тарифи.
29 березня у Львівському прес-клубі відбулося засідання на тему: «Землетрус по-львівськи: громада вимагає скасувати фіскальну ухвалу Львівської міської ради про нові тарифи на землю, які зруйнують промисловість і городництво. Оголошення акції протесту під стінами Ратуші». Його учасники: представники Об’єднання організацій роботодавців Львівщини, Об’єднання профспілок Львівщини, об’єднання садівників-любителів та городників Львівщини, керівники підприємств розповіли про катастрофічні наслідки, які матиме для львів’ян збільшення з 1 січня 20011 року плати за землю. Єдиним виходом із ситуації, що загрожує підприємствам – банкрутством, працівникам – безробіттям, львів’янам – зростанням цін на товари і послуги, а міському бюджету – дефіцитом – як підсумували учасники засідання – є негайне скасування ухвали Львівської міської ради, яка узаконила стрімке збільшення у 10 разів тарифів на львівську землю.
Два роки тому, 18 червня 2009 року, Львівська міська рада прийняла ухвалу №2712. Цей документ затвердив нову грошову оцінку земель міста. А з 1 січня 2011 року для всіх орендарів землі, що перебуває у комунальній власності Львова, запроваджено нові ставки орендної плати. Якщо мінімальна ціна за 1 квадратний метр землі в 1999 році становила 28,3 грн, у 2009 – 272, 77 грн, то нова перевищує попередню у 9,6 разу. Якщо врахувати коефіцієнт щорічної індексації за всі десять років (1999-2009), то порівняно з минулим роком виросла майже в 6 разів. А в окремих економіко-планувальних зонах більше, ніж у 10 разів.
Підвищення орендної плати за землю призведе до збільшення собівартості продукції. А це зупинить зростання заробітної плати, поставить на коліна малий і середній бізнес, який уже потерпає від Податкового кодексу, доведе до банкрутства великі виробничі об’єкти і зробить їхню продукцію неконкурентноздатною. Такі наслідки запровадження нових тарифів на землю змалював голова ради Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Іван Ривак. «За нами – тисячі роботодавців, які забезпечують роботою десятки тисяч працівників. Збільшення орендних ставок на землю призведе також до подорожчання щоденних споживчих послуг і товарів щоденного вжитку, позначиться на кожному мешканці Львова, який змушений буде переплачувати за товари і послуги в 3-4 рази»,- підсумував Іван Ривак.
– Тристороння регіональна угода покладає на владу обов’язки узгоджувати свої дії з профспілками та роботодавцями. Але при прийнятті нових земельних тарифів цю домовленність зігноровано,- наголосив голова ради Об’єднання профспілок Львівщини Роман Дацько. – Більше того, ухвала міської ради не пройшла регуляторну процедуру. Громадські слухання з обговорення не афішувалися. У громадських організацій немає доступу до первинних документів технічної документації грошової оцінки, відсутня інформація про державну експертизу техдокументації. Усе це схиляє до думки, що збільшення тарифів на землю відбувалося не цілком законно і прозоро, а, можливо, було лобіюванням чиїхось приватних інтересів, підсумував Роман Дацько.
Голова об’єднання садівників-любителів та городників Львівщини Василь Келеман зауважив, що у Львові, разом із Брюховичами та Винниками, налічується близько 180 садово-городніх товариств, членами яких є понад 7 тис. осіб. 75% з них – пенсіонери. Садово-городні товариства створювали, переважно, на непридатних землях: яругах, несанкційованих сміттєзвалищах, й тим самим зробили корисну справу для міста – упорядкували його. Відповідно до нової ухвали Львівської міської ради про підвищення тарифів на землю, внутрішні дороги садово-городніх товариств прирівняні до земель транспорту і зв’язку. Унаслідок цього їхнє оподаткування збільшилося в 50 (!) разів. А загалом, без урахування цих доріг, – у 6 разів. Такий податок садово-городні товариства не спроможні заплатити.
У відповідь на підвищення земельних тарифів у Львові відбулися збори керівників підприємств, організацій та профспілкового активу. Вони прийняли рішення – скасувати дію ухвали Львівської міської ради №2712. Зокрема, учасники зборів вимагають зняти гриф «для службового користування» з документації з нормативно-грошової оцінки земель, виготовленої ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та зробити її незалежну експертизу. І лише на основі цього – розробити і затвердити нову економічно обгрунтовану грошову оцінку землі.
– У Львівській міській раді фракція «Фронту змін» виступила ініціатором перегляду ставки орендної плати за землю, – сказав, член комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Ростислав Будинський, фракція «Фронт змін». – Була створена робоча група з числа депутатів та представників виконавчих органів місцевої влади з перегляду і запровадження тарифів, які віддзеркалюватимуть реальну вартість на землю у Львові. Ухвала про необгрунтовані тарифи на землю була прийнята сесією попереднього скликання. Теперішній склад міськради, до кінця не з’ясувавши ситуацію, прийняв ухвалу про 40% знижку – від нових тарифів – для підприємців, які орендують у міста землю. Проте навіть така плата є непосильною, і львівський бізнес її не витримає.
Василь Павлюк, секретар Львівської міської ради, наполягає на однозначному скасуванні ухвали міськради про нові тарифи на землю. Ці тарифи, а також механізми та норми розрахунку на землю для міської ради розробляв ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Вони не відповідають сьогоднішнім економічним реаліям. «На мою думку, ці тарифи взяті зі стелі. Тому на наступній сесії, 31 березня, буде розглянута постанова про скасування ухвали про підвищення плати за землю. Якщо з цим питанням зволікати, львівський бізнес, який зараз перебуває на колінах, просто ляже»,- підсумував Василь Павлюк.
Щоби міські депутати зважили на всі ці аргументи, 31 березня, у день сесії Львівської міської ради, обєднання, асоціації роботодавців і підприємцій Львівщини, Об’єднання профспілок Львівщини, представники трудових колективів, об’єднання садівників-любителів та городників Львівщини та інші, які представляють інтереси сотень тисяч львів’ян, вийдуть на пікет під стіни Ратуші. Головною вимогою пікетувальників буде скасування фіскальної ухвали Львівської міської ради №2712.
Довідка:
Середння базова ціна 1 квадратного метра землі в містах України:
Львів – 470 грн
Донецьк – 248,80 грн
Київ – 385,8 грн
Харків – 253,3 грн
Івано-Франківськ – 236 грн
Коментарі вимкнені.