Якщо ти раз зупинився на автовокзалі, то більше ніколи не захочеш приїхати в Тернопіль

21 травня у Тернополі відбувався півфінал КВН. Відповідно, до міста з’їхалися представники інших областей України. Були тут і хлопці з Івано-Франківська – команда “Завтра ні, давай післязавтра”, яких тернопільські любителі КВНу пам’ятають ще як “Постскриптум”. Франківчани в шоці від базару навколо тернопільського централього автовокзалу.

Кажуть, що вийшовши з автобуса подумали, що потрапили у пекло. Вони емоційно обурювалися “Погляду”, що їм навіть довелося від автобуса до маршрутки іти по проїжджій частині, бо на тротуарах – розпал стихійної торгівлі.

– Це настільки не по-європейськи – як цигани. Це жахливо. Зона комфорту перетворюється в зону некомфорту. Я вийшов з автобуса і подумав, що попав у пекло, – обурюється Сашко Кукуруза. – Зробіть базар десь в іншому місці, але ж не на центральному автовокзалі! Ти якщо приїжджаєш в Тернопіль, зупиняєшся просто на автовокзалі шоб тут пересісти на інший автобус, то ти більше ніколи в житті не захочеш приїхати в Тернопіль, навіть просто відійшовши в магазин купити собі водички.

– Ніхто не ставить на тротуарах ніяких палаток і ти можеш спокійно пройти попри базар на тому тротуарі, який йде попри нього. А у вас ми ішли до маршрутки по дорозі, де їздять автомобілі!!!

Кавеенники з Франківська поставили в приклад їхній місцевий ринок. Кажуть, що він має свою територію та обгороджений.

У хлопців виникало логічне запитання, хто в місті дозволяє таку торгівлю, кому йдуть кошти з таких торговців? Вони кажуть, що стихійна торгівля, це коли бабуся з молоком стала на тротуарі і не платить за це коштів. А в Тернополі це явище не можна назвати стихійним – це вже повноцінний базар на асфальті. 

– Людина платить гроші за місце, яке вона отримує. А це місце хтось же їй дає? Коли бабця продає молоко – вона не платить за це. А ті продавці, які у вас стоять на дорозі – мають стіл, у них там стенди, усі свої ті кофточки вони вивішують на манекени без голови. Тобто комусь таки платять гроші за те, щоб там стояти. Таке не може бути, щоб вона прийшла собі зі столиком зранку, поставила і торгує. Не можна ж кіоски ставити просто на тротуарі. То кому йдуть кошти? Власнику базару? В нас власник базару – це “главна мафія” в місті. А у вас хіба ні?

Нагадаємо, питання стихійного ринку піднімалося підприємцями і на зустрічі з очільником ВО “Батьківщина” Сергієм Соболєвим. Тоді він зауважив, що проблема , пов’язана зі стихійною торгівлею, існує не тільки в Тернополі та розповів, що ті збори, які йдуть безпосередньо зі стихійних ринків практично обходять всі можливості для того, щоб наповнювати бюджет.

Про таку ж ситуацію у Тернополі говорить і комерційний директор ТОВ «Тернопільський міський ринок». Він не знає, хто збирає кошти зі «стихійників» і, тим більше куди вони йдуть.

«На сьогодні я не бачу, щоб хтось з міської ради боровся з цим, або доклав зусиль щоб розв’язати цю проблему», – констатував Степан Горуц.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

 

Коментарі вимкнені.